Епідситуація з COVID-19 в  Іванківському районі

Публікації Трибуни Праці

 

Станом на 20 серпня в районі зареєстровано 48 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.  З них 45 випадків серед дорослого населення та 3 – серед дітей. 42 особи одужали. Захворювання зареєстровані у 19 населених пунктах: по одному випадку – в селах Леонівка, Рудня-Тальська, Мусійки, Дитятки, Тетерівське, Станішівка, Білий Берег, Зорин, Болотня, Доманівка, Коленцівське. По два випадки – в селах Шпилі, Воропаївка, Феневичі, Сукачі. 25 випадків зафіксовано в смт Іванків. Серед захворілих – 5 медичних працівників та 13 – представників інших спеціальностей, які трудяться в Києві.  Зареєстровано три сімейних вогнища COVID-19.

На самоізоляції  перебувають 12 осіб, які є контактними з хворими на коронавірус. Виявлено одну підозру на це захворювання.

З першого серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 22.07. 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.» Згідно з нею, карантин продовжено до 31 серпня 2020 р. Залежно від епідемічної ситуації, всі регіони України поділено на кілька зон: зелену, жовту, помаранчеву та червону – відповідно до рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Київська область, в тому числі – наш район, на даний час віднесені до зеленої зони небезпеки. Які заходи передбачаються в зеленій зоні небезпеки?  1. Обов’язкове перебування у громадських місцях в масках або респіраторах. 2. Перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. 3. При проведенні масових заходів  діє вимога дотримуватись дистанції: не більше однієї людини на 5 квадратних метрів.

Хочеться ще раз нагадати про дотримання населенням району простих правил поведінки, яка зробить ваше життя безпечним під час карантину.

А також раджу  не впадати у відчай: це допоможе протистояти негараздам.

Ще хочу звернути увагу батьків на необхідність  проведення профілактичних щеплень проти кору, дифтерії, поліомієліту, грипу. Адже наслідки цих захворювань – не менш тяжкі, ніж від COVID-19.

 

 Валентина КОНОНЕНКО,

лікар-епідеміолог.