Київ пояснив відмову постачати воду в Крим

Новини політики

Україна відповідно до міжнародного гуманітарного права не повинна вирішувати проблеми, що виникають “після окупації частини її території”, – заявила влада.

Росія намагається за допомогою тиску схилити Україну до відновлення водопостачання анексованого Криму. Відповідну заяву зробило представництво президента України в республіці Крим у Facebook 13 вересня.

У представництві пояснили, що Україна відповідно до міжнародного гуманітарного права не повинна вирішувати проблеми, що виникають “після окупації частини її території”.

На підтвердження своєї позиції Київ посилається на ч. 1 ст. 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (четверта Женевська конвенція), яка передбачає, що “держава-окупант зобов’язана забезпечувати населення продовольством і медичними матеріалами через всі доступні засоби”.

Влада України відзначила, що перераховані вище положення також відносяться і до води.

Раніше російські ЗМІ поширили заяву офіційного представника управління верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл, в якому йдеться про відповідальність України за поставки води в Крим. Детально про це в матеріалі Що відбувається з водою в Криму.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь