Ярослав Москаленко: «За період карантину партія «ЗА Майбутнє» передала лікарням понад 30 апаратів ШВЛ»

Публікації Трибуни Праці

 

«Від початку епідемії COVID-19 депутатська група  «Партія «ЗА Майбутнє» у Верховній Раді надає посильну допомогу  закладам охорони здоров’я. Депутати-мажоритарники закупили більше тридцяти апаратів штучної вентиляції легень, котрі отримують  районні лікарні всієї України», – повідомив  очільник осередку партії «ЗА Майбутнє» на Київщині Ярослав Москаленко.

Депутати групи «Партія «ЗА Майбутнє» також звернулися до МОЗ, наголосивши, що лікарні зараз стоять на передовій епідемії і потребують особливої підтримки.

Як зауважив Ярослав Москаленко, гроші, які мали би піти на боротьбу з коронавірусом, на сьогодні урядом перерозподілено на інші програми, зокрема, на будівництво доріг. А тим часом в Україні з дня в день фіксують рекордну кількість інфікованих COVID-19. З 7 вересня 2020 року у Київській області встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території міст Березань, Ірпінь, Фастів та Києво-Святошинського і Яготинського районів. Крім того, територія міст Бориспіль, Бровари, Буча, Васильків, Обухів, Переяслав та Баришівського, Білоцерківського, Бориспільського, Броварського, Васильківського, Згурівського, Іванківського, Кагарлицького, Макарівського, Переяслав-Хмельницького, Рокитнянського, Таращанського та Фастівського районів буде знаходитися у «жовтій» зоні.

На передову боротьби з коронавірусом   сьогодні практично стали  районні лікарні,  не визначені державою, як спеціалізовані. Профільні заклади охорони здоров’я нині переповнені, частина з них   не приймає пацієнтів. Людина з незадовільним станом здоров’я потрапляє саме в ЦРЛ і перебуває там до отримання результату ПЛР, а це 4-5 днів. За цей час стан пацієнта або погіршується, або він помирає. Головні лікарі б’ють на сполох. Адже в установах  не вистачає ні медичного обладнання, ні засобів індивідуального захисту. В екстримально швидкі терміни приймальні відділення перепрофільовують під інфекційні бокси та створюють всі необхідні умови для надання допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19. Державна влада  «умила руки». Більше того, уряд сам створює перешкоди для того, щоб лікарні отримували фінансування в поточних умовах, ще й  переконує, що вони  повинні додатково заробляти собі недостачу фінансування. А головний санітарний лікар країни  чи не щодня закликає  громадян не звертатись без потреб до лікарень…

«Від  початку епідемії посильну допомогу  закладам охорони здоров’я  надає депутатська група ПП «ЗА Майбутнє» у Верховній Раді. Завдяки депутатам-мажоритарникам закуплено більше тридцяти апаратів штучної вентиляції легень, які отримують  районні заклади охорони здоров’я всієї України», – наголосив Ярослав Москаленко.

Днями один із апаратів ШВЛ було передано до відділення анастезіології та  інтенсивної терапії Вишгородської ЦРЛ. З головним лікарем, головою госпітальної ради Бородянського госпітального округу Іваном Клюзком та в.о. завідуючого відділенням Вишгородської ЦРЛ Анатолієм Коваленком  зустрівся голова Київського обласного осередку ПП «ЗА Майбутнє» Ярослав Москаленко.

«В Україні  такі лікарні взагалі не підпадають під програму фінансування, пов’язану з боротьбою з пандемією ковіду. Підтримати саме їх та закупити апарати ШВЛ прийняли  рішення  депутати-мажоритарники, які у Верховній Раді представляють групу  «Партія «ЗА Майбутнє». Більше того, стосовно згаданої програми  я відкрив для себе обурливу  статистику. Вдумайтеся:  з 66 млрд грн, що спочатку  виділили на боротьбу з коронавірусом, на сьогоднішній день вже половину перерозподілили на інші програми. Зокрема,  з цих грошей 35 млрд грн пішло на «велике будівництво» доріг. А епідемія набирає обертів, і ми вже маємо набагато складнішу ситуацію, ніж була навесні», – сказав Ярослав Москаленко.

Він також наголосив, що сьогодні втримувати ситуацію медикам  вдається завдяки соціально відповідальному бізнесу та благодійникам, які з перших днів введення карантину стали допомагати лікарням.

«Існує дуже багато проблем і на рівні тендерних закупівель. Уявіть собі: держава ставить цінову  граничну межу на маски  1,70 грн, але найдешевша маска на оптовому ринку коштує від 3 грн, а то й вище. Як бути головному лікарю в такій ситуації? Єдиний вихід – шукати небайдужих людей, які  допоможуть витримати  це навантаження. У нас працюють дуже професійні лікарі, але ми маємо непрофесійний уряд. І ця вся непрофесійність проявляється, на жаль, у втратах людських життів. Цей уряд не просто має йти у відставку, він має йти на лаву підсудних», – наголосив очільник обласного осередку ПП «ЗА Майбутнє».

Крім того, Ярослав Москаленко сказав, що навіть якщо сьогодні держава і  прийме відповідні рішення щодо забезпечення відділень невідкладних станів усім необхідним,  то сам процес проходження процедур – від рішення до  реального отримання коштів та закупівлі медобладнання – є довготривалим. А допомога потрібна вже сьогодні. Тому лікарні та місцеві громади прийняли на себе головний удар і власними  ресурсами намагаються рятувати людей.

«Схожа ситуація склалася не лише в медичній галузі, а й в освіті. Школи були не готові приймати дітей з 1 вересня, бо не отримали необхідних засобів індивідуального захисту для учнів та працівників. Тому закликаю всіх не бути байдужими, а  допомагати освітянам і медикам», – закликав Ярослав Москаленко.

Як зауважив в.о. завідуючого відділенням анестезіології та  інтенсивної терапії Вишгородської ЦРЛ Анатолій Коваленко, обладнання,  котре вони отримали, – це апарат експертного класу, який дасть змогу виконувати дихальну підтримку тяжкохворих, наприклад, з пневмонією чи при інших невідкладних станах.

Сьогодні у Вишгородській ЦРЛ активно ведуться ремонтні роботи. Планують найближчим часом відкрити відділення невідкладних станів, де буде функціонувати інфекційний блок на 6 ліжок для пацієнтів з підозрою на коронавірус.

Головний лікар Вишгородської ЦРЛ Іван Клюзко зазначає, що апарат ШВЛ є вкрай необхідним і своєчасним поповненням матбази закладу. Тож висловив слова вдячності  Ярославу Москаленку за постійну благодійну допомогу районній лікарні.

«ЗА Майбутнє» допомагатиме лікарням до кінця пандемії. І це не просто слова, а реальні дії!

Пресслужба Київського обласного штабу ПП

«ЗА Майбутнє».