МИ ЗМОЖЕМО!..

Публікації Трибуни Праці

           

Потреба різних галузей народного господарства України в лісовій сировині завжди велика. Тож і перед нашими працівниками постійно стоїть важливе завдання – створювати  і вирощувати високопродуктивні, якісні за своїм складом та біологічно стійкі лісові насадження штучного походження.

Крім того, не менш важливим для нас є створення захисних  насаджень. Отож діяльність підрозділів   Державного підприємства  «СЛП «Київоблагроліс»  спрямована не лише на збереження існуючих насаджень, а ще й на постійне лісовідновлення.

У 2019-2020 роках, як і раніше,  нашими трудовими колективами проводились роботи по висіву й вирощуванню в шкілках насіння основних лісоутворюючих порід для  наступного  висаджування сіянців на звільнених лісових ділянках. Також  ми здійснювали цілий комплекс заходів щодо покращення санітарного стану лісів.

Лісокультурна компанія цього року розпочалась у нас на початку березня.

Протягом весни ми створили лісові культури на площі 114 га, а також  провели ряд певних заходів, що  сприятимуть природному поновленню лісів на площі 80 га.

Торік працівниками нашого підприємства лісові культури були висаджені на площі понад 290 га, що складає близько 135% від річного плану. Всі минулорічні зруби оздоровчо-санітарних заходів заліснені в межах року. Висаджено переважно головні цінні  породи – сосну, дуб та березу, для яких природні умови Київщини є найбільш оптимальними.

З настанням пожежонебезпечного періоду 2020 року працівники лісової охорони ДП «СЛП «Київоблагроліс» ведуть чергування в лісових масивах підприємства, а також контролюють ситуацію на прилеглих територіях різних категорій призначення.

Серед колективів підприємства найкращі результати в роботі мають працівники Димарського агролісництва, яке  очолює лісничий Михайло Миколайович Мурга (на знімку). Цей підрозділ за минулий і нинішній роки створив лісових культур на площі 78,3 га, що становить 20% загальної площі створених культур по підприємству.

На території розсадника  Димарського агролісництва у контрольованому середовищі спеціалісти ДП «СЛП «Київоблагроліс» вирощують сіянці сосни звичайної. Щоб створити оптимальні умови для їх росту, короби заповнюються спеціально підготовленим родючим ґрунтом.  Також проводиться штучний полив цих посівів. Завдяки щільному висіву культур забезпечується більший вихід стандартних сіянців, котрі потребують мінімального догляду. Такий спосіб забезпечує екологічність технології вирощування.

Напередодні нашого професійного свята від імені адміністрації  ДП «СЛП «Київоблагроліс»  я  вітаю не лише наших, а й усіх працівників лісової галузі Київщини та, зокрема, Іванківського району з Днем працівника лісу!

Висловлюю подяку тим, хто вкладає вміння, натхнення, тепло своєї душі  у справу лісової галузі. Низький уклін також ветеранам, які колись присвятили себе служінню лісу, а нині передають неоціненний досвід, життєву філософію збереження та примноження лісового багатства молодим поколінням.

Сподіваюся, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити здійснення необхідних реформ у лісовій галузі за європейським зразком.

Андрій БОРИСЕНКО,

т.в.о генерального директора ДП «СЛП «Київоблагроліс».