Справно виконуємо свої функції

Публікації Трибуни Праці

 

Традиційно в третю неділю вересня  лісівники України відзначають своє професійне свято. Як і годиться, цього дня ми підбиваємо   підсумки нашої діяльності. Тож кілька слів скажу про нашу роботу сьогодні та її результати.

Як і кожне діюче підприємство, ДП «Іванківський лісгосп» має  свої проблеми і досягнення. В період  глобальної пандемії COVID-19 наш колектив, як і до впровадження карантину, справно виконує всі свої функції.

За 8 місяців поточного року посаджено 178 га молодого лісу. І як тільки дозволять погодні умови, осінні роботи продовжаться. Заготовлено 340 кг насіння сосни звичайної (для цього зібрали й переробили понад 30 тонн шишок). У лісових розсадниках і в коробах вирощено 4 млн штук сіянців основних лісоутворюючих порід – сосни, берези, дуба, модрини та ін. Проведено догляд за лісовими культурами віком до 5 років на площі 602 га.

Щоб попередити виникнення лісових пожеж,  створено 509 км мінералізованих смуг, перекрито  268 позапланових доріг. Лісова охорона та вогнеборці нашого підприємства допомагали приборкувати масштабні пожежі, що вирували на Житомирщині. Стримували також вогонь на підступах від зони відчуження, у повній готовності обороняли лісові масиви  та прилеглі до них території, аби не допустити розповсюдження вогню.

Поряд із лісовідновленням, охороною і захистом лісу, невід’ємною частиною лісогосподарської діяльності є заготівля, переробка та збут лісопродукції. У нинішньому році нам вдалося збільшити обсяги переробки деревини  на 23% у порівнянні з минулим. Обсяг реалізованої продукції  за 8 місяців склав 71 млн 682 тис. грн. 

Послуги, пов’язані з лісівництвом, нашому підприємству надають 14 суб’єктів господарювання, котрі, в свою чергу, забезпечують роботою більше сотні чоловік. Для підтвердження легальності заготівлі лісопродукції,  запобігання тіньовому обігу деревини, постійного моніторингу та контролю  за використанням деревини у нас з 2013 року впроваджено і успішно використовується  ЕОД  (електронний облік деревини). Впроваджена система  дозволяє у максимально короткі терміни – практично за кілька хвилин – встановити всю інформацію про походження деревини за певними параметрами.

І хоча обмеження, викликані пандемією, внесли деякі корективи в роботу лісової галузі, все ж нам вдається виконувати  фінансові зобов’язання  перед державою – у  вигляді вчасної сплати податків, зборів та платежів   до бюджетів усіх рівнів: за 8 місяців поточного року перераховано 31 млн 467 тис. грн обов’язкових платежів. А також перед нашими працівниками лісгоспу: жодної затримки з виплатами заробітної плати  не маємо. Хоча фонд заробітної плати у нас – немаленький: за 8 місяців він склав 24 млн 146 тис. грн.

Скажу відверто: приємно, що які б виклики і запити сучасності не стояли перед нами, кожен наш працівник, а це сьогодні 211 чоловік, сумлінно й самовіддано  виконує свої обов’язки і є частинкою потужного, налагодженого механізму під назвою ДП «Іванківський лісгосп».

Шановні колеги-лісівники, ветерани лісового господарства, всі, хто пов’язав свою долю з лісом! Прийміть у цей святковий вересневий день найщиріші слова подяки за вашу невтомну працю і побажання всім нам міцного здоров’я, добробуту, віри у власні сили для подолання щоденних труднощів. А ще – чистого неба та подальшої плідної праці для примноження лісових багатств нашого краю.

Віктор ШИХНЕНКО,

директор ДП «Іванківський лісгосп».

На знімках (зліва направо):

  1. Головний лісничий Л.П. Баришполець з верстатниками цеху переробки деревини Олексієм Чемерисом, Ігорем Мельниченком, Віктором МанькоМ, Оксаною Пархоменко та Андрієм Харитоновим.
  2. Тракторист Микола Салівон, водій Андрій Чалий, трактористи Віталій Глембоцький, Анатолій Мельниченко та Анатолій Кіндратенко. У колективі виробничої дільниці «Лісопункт (ур. Березівка)» за свою сумлінність у роботі вони давно заслужили шану серед колег і керівництва підприємства.
  3. У старшого майстра Білоберезького лісництва Юрія Даниленка за плечима – навчання в Малинському лісотехнікумі та Національному університеті біоресурсів і природокористування. А незабаром отримає ще й диплом магістра Житомирського агроекологічного університету. До речі, в ДП «Іванківський лісгосп» майже всі майстри лісу – фахівці з вищою освітою.
  4. А це – кращі працівники Макарівського лісництва: лісник Михайло Волочай, помічник лісничого Дмитро Маковський та лісник Олег Микитенко.

Фото Павла СМОВЖА.