Висунули своїх кандидатів

Публікації Трибуни Праці

 

Київський обласний осередок партії «ЗА МАЙБУТНЄ» висунув кандидатів на місцеві вибори

15 вересня відбулись загальні збори Київської обласної організації політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ». Учасники зборів висунули кандидатів у депутати до Київської обласної ради, районних, міських та селищних рад. Також офіційно висунули кандидатів на посади міських, селищних та сільських голів та затвердили передвиборну програму Київської обласної організації партії.

 

Голова Київської обласної організації політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Ярослав Москаленко представив ключові принципи політичної сили, які об’єднали професійних та досвідчених управлінців.

«Основою нашого світогляду є ідея, в центрі якої знаходиться людина­громадянин. Держава має забезпечити для людей прозорий інструмент реалізації їх прав та забезпечення потреб в медицині, освіті та безпеці. Держава має виступати гарантом безпеки громадян, верховенства права, свободи слова, зібрань і віросповідання, рівного доступу до всіх ресурсів політичного життя, недоторканності приватної власності і особистого життя. Лише народ є носієм влади. Ця аксіома зафіксована в Конституції України – Основному Законі держави. Тому будь­які зміни до Конституції щодо організації влади  мають ухвалюватися виключно шляхом всенародного референдуму. Невід’ємна частина держави – сильні місцеві громади, діяльність яких спрямована на розвиток України, які повинні бути наділені достатніми правами для розпорядження бюджетами та вирішення питань місцевого господарства, інфраструктури, громадського і культурного життя», – сказав він.

Окремо Москаленко виділив проблематику єдності влади.

«Україна  офіційно є парламентсько­президентською республікою. Але в реальності  маємо певну гібридну форму правління, яка породжує управлінський хаос та кризу влади. Адже Президент, уряд та парламент конкурують за повноваження, які часто перетинаються. Ми виступаємо за приведення системи державної влади у відповідність до європейського принципу поділу влад за прикладом кращих європейських демократій. Наприклад, як у Німеччині, де в парламенті утворюється коаліція, що формує уряд, а Президент виконує лише церемоніальні функції. Або як у Франції, де Президент формує уряд та є главою виконавчої влади.

Україні потрібні якісна парламентська реформа та двопалатний парламент. У світі не рідкість унітарні країни, що мають двопалатний парламент і для цього державі не обов’язково бути федерацією. У Верхню палату області делегують або обирають по кілька сенаторів. У Нижню палату  депутатів обирають усі громадяни, на національному рівні. Тобто, Сенат міг би стати конструктивним, консолідуючим органом, що представляє в рівній долі всі області України, а Нижня палата – бути місцем для політичних дискусій, де можуть конкурувати будь­які політичні ідеології. При двопалатному парламенті політики перестануть розривати країну на частини, а сам парламент стане не вічною ареною для баталій популістів, а дієвим представницьким органом влади з ефективною функцією законотворчості.

Будь­які зміни до Конституції щодо організації влади  мають ухвалюватися виключно шляхом всенародного референдуму», – зазначив Москаленко.

Голова Київської обласної організації  політсили  акцентував, що партія «ЗА МАЙБУТНЄ» сповідує україноцентристську зовнішню політику, а Україна  повинна відмовитися від кредитів МВФ.

«Нам треба навчитися поважати свою націю, свою країну, свою державність. Україна має вийти з­під впливу інших держав. Жодна з них не піклується про інтереси України. А якщо ж вони це й роблять, то у межах власних геополітичних стратегій та інтересів. Час нарешті усвідомити, що ми потрібні тільки самі собі. Тож маємо навчитися захищати свої інтереси всіма можливими способами: дипломатичними, військовими, економічними. Саме тому ми наполягаємо на незалежності зовнішніх запозичень.

Сума державного боргу перебуває на рівні 80% ВВП нашої держави. Ми дійшли до критичного рівня кредитної залежності, коли для підтримання соціально­економічної стабільності потрібно здійснювати все нові й нові зовнішні запозичення, які призводять до подальшого загострення фінансової кризи та посилюють фінансову залежність від міжнародних кредиторів.   Україна повинна поставити чітку мету, яку реально реалізувати на практиці: протягом наступних 2­3 років повністю позбутися від необхідності зовнішніх запозичень, у першу чергу – від кредитів МВФ. Натомість  необхідно зосередитися на забезпеченні зростання доходів держави через стратегію економічного прагматизму.

Попередній та нинішній економічні курси України – це прямий шлях до колоніальної залежності, «висмоктування» та спустошення ресурсів держави, наслідком чого може стати занепад та вимирання нації. Країни­колонії виробляють вкрай мало продукції для внутрішнього споживання та спеціалізуються на невигідній для себе торгівлі – експорті сировини та імпорті товарів з високою доданою вартістю. Ми є країною­донором інших економік світу: як робочими руками і кваліфікованими кадрами, так і сировиною, а це шлях в «нікуди». Ми виступаємо за впровадження економічного прагматизму – базових економічних принципів, дотримуючись яких, Україна зможе перейти на якісно новий рівень економічного розвитку», – зауважив Москаленко.

Він наголосив, що Україні необхідний якісний та незалежний від політики державний апарат.

«За останні роки, під виглядом проведення реформ, в Україні зруйнована вся державна система та розбалансований її механізм, адже не дотримано головне правило: «Руйнуючи – будуй!». Зруйнувавши стару систему, нову побудувати так і не спромоглися. При цьому, при формуванні держапарату залишились ті ж самі принципи: кумівство, призначення на посади, виходячи з політичних рокіровок та лояльності, а не з огляду на досвід та освітній рівень кандидата. На чиновницькі посади та в наглядові ради прибуткових державних підприємств призначаються непрофесіонали та політичні гастролери з інших країн, які прибули до України за швидкими грошима та політичними дивідендами. Все це призвело до того, що держапарат перебуває на межі колапсу. Але ж у будь­якій країні державний апарат – це її скелет, а кваліфіковані та вмотивовані чиновники – запорука успішного розвитку країни. Має бути запроваджений такий принцип побудови суспільства, в якому влада належить фахівцям. Необхідно ліквідувати на законодавчому рівні дублювання повноважень центральної та місцевої влади і чітко прописати розширені повноваження місцевих громад, аби дійсно побудувати в країні народовладдя на місцях», – пояснив він.

Окремо Москаленко озвучив необхідність запровадження в державі справедливої соціальної політики.

«Тільки піднявши рівень економіки, ми зможемо говорити про справедливу соціальну політику.  Ставлення держави до соціально вразливих верств населення, до розвитку медицини та освіти свідчить або про силу держави, або про її слабкість.

Майбутнє України залежить від якості освіти майбутніх поколінь та медичного забезпечення нації. Вчителі та лікарі повинні мати достойний рівень доходів і забезпечуватись широким соціальним пакетом, що дозволить залучити у ці стратегічні гуманітарні сфери найкращих фахівців. Не менш важливий інший прямий обов’язок держави – забезпечення гідного рівня життя пенсіонерів та ветеранів. Люди похилого віку повинні отримувати гідну турботу від держави, а розмір мінімальної пенсії має перевищувати фактичний прожитковий мінімум», – сказав Москаленко.

Він зауважив, що партія «ЗА МАЙБУТНЄ» – єдина, яка на національному рівні порушує питання екології.

«Екологія – це те, що ми залишаємо наступним поколінням. Україна потопає в горах сміття та займає останнє місце серед європейських країн з управління відходами. Водойми зневоднюються, показники забруднення повітря сягнули найвищих у світі рівнів. Колись зелені зони перетворюються в потворні клоаки, небезпечні для здоров’я та життя людей. Протягом п’яти років в Україні мають бути закриті всі сміттєзвалища та побудовані сучасні заводи з переробки побутових відходів», – наголосив голова Київської обласної організації політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Ярослав Москаленко.

Яна КУЧЕРЯВА.