Хто ж  незаконно обробляє землі в Чорнобильській зоні?

Публікації Трибуни Праці

 

 

Це повідомлення 18 вересня опублікувала на своїй сторінці в соцмережі “Фейсбук” народний депутат України Ольга Василевська­Смаглюк. Наводжу його дослівно.

«Сьогодні Іванківський районний суд арештував техніку та сільськогосподарські культури одного з найбільших сільськогосподарських підприємств Полісся.

Як встановлено слідством, підприємство незаконно здійснювало обробіток земель, що входять до території, яка зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Коли вседозволеність затьмарює розум, правоохоронна система має реагувати жорстко та оперативно.

Вкотре підкреслю, що про невідворотність покарання має пам‘ятати кожен латифундист, який планує самовільно захоплювати земельні ділянки та ухилятись від сплати податків.

Уважно слідкую за цим процесом, такий прецедент має стати серйозним сигналом про зміну правил ведення бізнесу».

Я провів невеличке власне розслідування в цій справі  й ось що вдалося з’ясувати. Мова йде про посіви соняшнику й кукурудзи на площі орієнтовно близько 1000 га в районі села Федорівка сусіднього Поліського району. Ці землі відносяться до Чорнобильської зони відчуження. За наявними даними, землеробством там  займалася фірма «Світанок – Полісся», а врожай збирався технікою, орендованою в іншій комерційній структурі – «Дружба­М». Нині відомості про порушення законодавства внесено в ЄРДР, а подання Нацполіції розглядається в Іванківському районному суді.

Павло СМОВЖ.