Сергій ЯЦЕНКО, голова Іванківської райдержадміністрації: Змінюймо та розбудовуймо громаду разом!

Публікації Трибуни Праці

Позаду 6 місяців плодотворної роботи, які були справжнім випробуванням для всіх. Звичайно, безстроковий карантин вніс  свої корективи в діяльність та плани органів влади та місцевого самоврядування, але, незважаючи на це, ми вже маємо певні досягнення та напрацювання для вирішення інших проблемних питань. Та все по черзі…

З початком пандемії ми забезпечили медичні заклади району першочерговими засобами захисту від COVID-19 на суму понад 500 тис. грн. Виділені кошти з районного бюджету, та ще близько 300 тис. грн, які зібрали волонтери, підприємці та небайдужі жителі району, були спрямовані на придбання обладнання та засобів індивідуального захисту.  За кошти державного бюджету було придбано цифровий рентген-апарат, а за кошти місцевого бюджету придбали мамограф. Відповідно до тендерних процедур та підписання договору, це обладнання буде встановлене в районній лікарні протягом наступних 1,5-2 місяців.

Затвердили проєкт та провели тендерні процедури для реконструкції приймального відділення хірургічного корпусу. В рамках цього проєкту передбачені прибудова ліфтової шахти та облаштування приміщення для встановлення комп’ютерного томографа. Встановлення цього обладнання  дає можливість нашим жителям своєчасно проводити профілактику та лікування небезпечних хвороб. Крім того, Іванківська ЦРЛ зможе укласти договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), що забезпечить додаткове збільшення надходження коштів та підвищення заробітної плати працівникам закладу.

У планах на майбутнє – придбання додаткового сучасного медичного обладнання, яке допоможе нашим лікарям залучити фінансування з НСЗУ та збільшити за рахунок його використання перелік медичних послуг, надавати їх своєчасно та якісно.

Сьогодні до переліку об’єктів соціального призначення, на будівництво яких спрямовуються кошти в обсязі 10% загальної  кошторисної вартості будівництва Централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій, на території Іванківського району включено шість об’єктів, а саме:

1). Оновлення системи теплопостачання та гарячого водопостачання Іванківської ЗОШ № 2. 2). Ремонт Оранської філії ОНЗ «Прибірське НВО «ЗОШ I-III ступенів-дитячий садок» в с. Оране. 3). Ремонт корпусу харчоблоку КНП ІРР «Іванківська ЦРЛ». 4). Ремонт поліклінічного відділення, який включає капітальний ремонт приміщень загального користування Іванківського ЦПМСД, капітальний ремонт електромережі поліклінічного відділення КНП “Іванківська ЦРЛ” та утеплення стін, цокольного приміщення та даху поліклінічного відділення КНП “Іванківська ЦРЛ”. 5). Будівництво мереж для електропостачання масиву житлової забудови «Молодіжний». 6). Будівництво мереж для електропостачання масиву житлової забудови «Теплиці».

По перших трьох проєктах  вже проведені тендерні процедури, підписані договори та очікується відповідне фінансування для початку виконання ремонтних робіт. Додатково ще чотири проєкти – після завершення виготовлення пакету документів – також будуть включені до даного переліку.

З державного бюджету вдалося залучити ресурси для завершення будівництва нового корпусу Іванківської ЗОШ № 2. Після отримання найближчим часом Сертифікату готовності об’єкта до експлуатації її молодші школярі зможуть сісти за нові парти та повноцінно отримувати знання у комфортних умовах.

Завершено будівництво спортивного майданчика біля школи у с. Прибірськ, зведення огорожі біля Іванківської ЗОШ № 1, розпочато процедуру виготовлення проєктної документації для проведення ремонтних робіт в Горностайпільському НВО та Іванківській ЗОШ № 1, де планується прибудувати спортивний комплекс з басейном.  Найближчим часом наш район додатково отримає два нові шкільні автобуси, один з них – на умовах співфінансування в розмірі 10 відсотків вартості.

Крім того, у галузі освіти розроблена та затверджена на сесії Іванківської районної ради «Програма встановлення системи відеоспостереження на території закладів освіти». Пройшли обговорення на колегії  РДА і подані на розгляд сесії райради «Положення про стипендію для учнів закладів освіти Іванківського району «За особливі досягнення у навчанні та вихованні».

Варто зазначити, що проводиться активна робота щодо погашення заборгованості орендарів з виплати орендної плати за землю жителям району та сільським радам, яку вже вдалося частково погасити. Щодо сільськогосподарських підприємств, котрі неналежно виконують умови договорів оренди землі,  то сформовані пакети документів, які подані до прокуратури з метою розірвання таких договорів оренди.

Проводиться робота з лісогосподарськими підприємствами щодо погашення заборгованості з рентної плати. Вони вже частково погасили заборгованість та мають намір ліквідувати її повністю до кінця цього місяця.

Не забуваємо ми й про соціальну підтримку громадян через програму «Турбота», завдяки якій надається одноразова адресна матеріальна допомога жителям Іванківського району.

Прикро, але  поки що нам не вдалося знайти кошти на завершення вкрай важливих для нашої громади проєктів – будівництва спорткомплексу “Промінь”та реконструкції каналізаційної насосної станції з добудовою блоку біологічного доочищення стоків. Але робота в цьому напрямі постійно триває. Впевнені, що позитивні результати  будуть.

Щодо перспективних напрямків розвитку, то сьогодні проводяться певні напрацювання в галузі сільського господарства, ведуться перемовини щодо будівництва переробних підприємств, де будуть створюватися додаткові робочі місця для жителів району. Вони стануть додатковим місцем реалізації сільськогосподарської продукції.

Також перспективним для Іванківщини є розвиток туристичної галузі, адже через наш район до зони відчуження їдуть тисячі туристів, 70 відсотків  яких є іноземцями. Тож вони потенційно є клієнтами наших “зелених садиб” та готельно-ресторанних закладів. У цьому напрямку нині ведуться перемовини з Адміністрацією зони відчуження щодо спільної роботи, формується база даних туристичних об’єктів та розробляються туристичні маршрути.

Змінюймо та розбудовуймо громаду  разом!

Далі буде…