Хорватія запропонувала Україні оголосити амністію на Донбасі

Огляд преси

При цьому хорватська сторона наголосила на необхідності притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які скоїли військові злочини під час конфлікту на Донбасі.

Офіційний Київ повинен провести амністію на Донбасі в рамках його мирної реінтеграції. Таку думку висловили хорватські чиновники і політики в ході зустрічі з українською делегацією в Загребі на чолі з віце-прем’єром Олексієм Резніковим, повідомило міністерство реінтеграції непідконтрольних територій України у вівторок, 6 жовтня.

При цьому хорватська сторона наголосила на необхідності притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які здійснили військові злочини в ході конфлікту на Донбасі.

Хорватські політики назвали ключові складові безпечної реінтеграції: демілітаризація і безпека, введення перехідного періоду, забезпечення відновлення майнових прав, соціально-гуманітарна політика, примирення між населенням.

Хорватія має власний успішний досвід мирної реінтеграції територій Східної Славонії, Баранії і Західної Сирії, захоплених сербськими повстанцями в ході громадянської війни в Югославії у 1990-х роках.

“У рамках спілкування українська та хорватська делегації дійшли висновку, що хорватський досвід безпечної реінтеграції може стати базою для України, але модель такої реінтеграції в Україні повинна бути своя”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський вивів першого заступника української делегації в тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна зі складу ТКГ після його заяв про необхідність загальної амністії на Донбасі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь