Ярослав Москаленко: “Україна – не сировинний придаток, ми маємо будувати самодостатню державу!”

Публікації Трибуни Праці

 

З 1 листопада влада планує підняття ціни на газ, що потягне за собою і підвищення вартості комунальних послуг, зокрема – опалення.

Ситуацію прокоментував лідер осередку «ЗА Майбутнє» Київщини Ярослав Москаленко. «Як відомо, в червні Україна підписала меморандум з МВФ, положення якого містять зобов’язання переглядати тарифи на опалення щонайменше, один раз на рік до початку опалювального сезону. Відповідно коригувати їх нібито до «ринкового» рівня, для врахування вартості газу. Цим влада завжди маніпулювала, щоб підвищувати тарифи восени. Щодо газу, то у вересні, порівняно з серпнем, він подорожчав на 45% – до 4,7 грн за кубометр. На Банковій розуміють електоральні ризики перед місцевими виборами, тому з 1 жовтня залишають ціну на вересневому рівні. Отож, у жовтні підвищення тарифів не буде: бояться, – повідомив  політик. – Ба, більше: «Нафтогаз» навіть вирішив спрацювати на випередження і опублікував повідомлення, що ціна на газ не буде підвищуватися. Але, увага! – До 31 жовтня 2020 року… А далі, друзі, нас чекають нові платіжки і серйозний удар по гаманцях. Чому? А тому, що потрібно віддавати кредити, які понабирали в МВФ. А як віддавати, якщо економіка мертва, а промисловість знищують? Правильно: коштом людей!..».

Як проінформував  Ярослав Москаленко,  за січень-серпень 2020 року «Нафтогаз» перерахував до бюджету 83,4 млрд грн, або 16% від загальних доходів державного бюджету за цей період. «За рахунок високих цін на газ для промисловості та громадян ми розраховуємося з МВФ та іншими кредиторами. І я переконаний – це має знати кожен. Правду ніхто не приховає», – додав він.

Ярослав Москаленко запевняє, що партія «ЗА Майбутнє» категорично проти такої «співпраці» з кредиторами. «Україна – не сировинний придаток, ми маємо будувати самодостатню державу! Розвивати нашу промисловість, підтримувати наших підприємців, створювати робочі місця! Це наш план, це наша місія!», – наголошує голова Київської обласної організації політсили «ЗА Майбутнє».

Пресслужба обласного осередку ПП «ЗА Майбутнє».