ПОМИЛЯТИСЬ З ВИБОРОМ НАДАЛІ НЕ МОЖНА!

Публікації Трибуни Праці

 

 

У минулому номері нашої газети було опубліковано список кандидатів  на посаду голови Іванківської селищної ради. Їх маємо аж 10 осіб. Сьогодні на 4 стор. до вашої уваги, шановні читачі, – список  зареєстрованих Іванківською селищною територіальною виборчою комісією кандидатів у її депутати.

Згідно з квотами, визначеними ЦВК для новоутворюваних рад ОТГ, чисельний склад Іванківської  селищної ради (так називатиметься об’єднана територіальна громада)  має  становити 26 депутатів. Проте бажаючих отримати важелі управління  великою  громадою, що об’єднуватиме  всі  населені пункти на території доживаючого останні тижні Іванківського району, – майже в десять разів більше.

Чому така масовість?.. Та тому, що відомим партійним брендам – основним гравцям­важковаговикам на політичному ринзі України (про те, хто за ними стоїть – не говоримо сьогодні), треба отримати можливість провести в  депутати «своїх»  людей. Як правило, їх імена – в першій десятці   партійних  списків.  Випробуваний на виборах у попередні роки  метод розтягування/розпорошення голосів виборців між багатьма кандидатами дозволяє, крім усього іншого, ще й «дешевше» мати своїх депутатів – з меншою кількістю набраних голосів, якщо говорити спрощено, та меншими, очевидно, фінансовими затратами…

Саме тому  нам, виборцям, треба хоч на цей раз добряче обміркувати всі запропоновані  кандидатури, аби не повторювати помилок попередніх років. Коли в ще нині діючі місцеві ради було обрано немало (як би це сказати дипломатичніше?..) малоактивних і слухняних, тобто, зручних для «кукловодів», людей. Які за п’ять років свого депутатства практично нічого хорошого не зробили для своїх виборців, своїх територій. Правда,  дехто  отримав від цього якийсь зиск лише для себе…

Також на 5 стор. сьогоднішнього номера публікуємо імена кандидатів, які балотуватимуться у депутати Вишгородської районної ради. Їх теж багато й вони, вибачте мене, дуже різної якості. Хтось, відчуваючи снагу, щиро бажає впливати на процеси сьогодення в своєму регіоні й змінювати життя земляків на краще, а тому напросився сам.  Комусь запропонували балотуватись очільники районних партійних осередків. А хтось, ще раз вибачаюсь, преться  з усіх сил туди (теж  потрапивши в партійні списки), навіть не уявляючи сповна, яка велика відповідальність покладатиметься сьогодні на обранців  і чи готовий він/вона брати її на себе. Тобто,  чи зможе ефективно цілих п’ять років працювати – на громадських засадах! – на благо своїх виборців.  Хто з них виявиться тією «масовкою», з допомогою якої будуть розпорошені голоси виборців, покажуть результати голосування.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.