МОЗ підрахувало летальність від Covid в Україні

Новини України

У березні в Україні говорили про летальність на рівні 5,1%, на початок квітня вже називали цифру в 3%, а на кінець квітня – 2,5%.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що в Україні летальність від Covid-19 становить близько 2%.

“Два відсотки летальність в Україні. При тому, що Україна не переглядала показників за підрахунком летальних випадків… Ми говоримо про кількість летальних випадків, зафіксованих щодня в оперативній статистиці. Тобто людина померла, і якщо у неї була діагностована коронавірусна хвороба, вона потрапляє в нашу статистику. Не внаслідок коронавірусної хвороби, а коли помер з коронавірусною хворобою. І у нас всерівно летальність сьогодні вже менша 2%”, – заявив Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Ляшка, в світі летальність зменшилася з 7% до 3%. Це сталося завдяки тому, що медики з часом знайшли правильні підходи при виведенні заражених з критичного стану. При цьому за офіційними даними, смертність від COVID-19 в Україні в останні місяці є однією з найнижчих в світі.

Він нагадав, що в березні в Україні говорили про летальність на рівні 5,1%, на початок квітня вже називали цифру в 3%, а на кінець квітня – 2,5%. Відтоді цей відсоток переважно зменшувався, хоча на початку червня знову піднімався до 3%.

При цьому центр даних про коронавірус Інституту Джонса Хопкінса в США, який є провідним інститутом в світі зі збору статистики про Covid-19, ще на початку цього тижня приводив для України рівень летальності в 1,9%.

Ляшко уточнив, що дані по різних країнах істотно різняться – і через різний підхід до підрахунків, і через можливості в протистоянні хвороби, а також через різні методики оцінки рівня летальності.

Нагадаємо, що в Україні більш як 75 відсотків випадків летального результату при коронавірусній інфекції COVID-19 припадає на людей старше 65 років.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet