«ГРОШІ – БЕРІТЬ, ГОЛОСУЙТЕ – ЯК ХОЧЕТЕ…»

Блог редактора

 

 

Ця фраза, категорично мовлена лідером однієї з політичних партій, що беруть активну участь і в цьогорічних передвиборних змаганнях, стосувалася виборців. Мова на одному з популярних телеканалів йшла про різні форми й методи підкупу, що застосовуються нині щодо громадян, які 25 жовтня мають прийти на виборчі дільниці (якщо нинішнього року відбудуться вибори в місцеві ради України). Автор цих слів називав конкретні факти й суми грошей, якими  представники деяких партій намагаються «зацікавити» виборців на певних округах. Аби ті проголосували за потрібних їм кандидатів, шляхом «чесних» виборів, зробивши їх депутатами.

400 гривень за один голос – така сума підкупу простих виборців фігурує  нині. Не буду стверджувати, справді це так чи ні: за достовірність озвученого відповідає той очільник відомої всім українцям партії. Хоча можна припустити, що  й у нашому районі, очевидно, теж пропонують такі суми «на руку»: вже з’являлася інформація  про це у Фейсбук…

А й  дійсно: «Дають – бери, б’ють – тікай…». Це стверджує прадавня народна мудрість. Тільки сьогодні мова   не про абстрактне, а про максимально конкретне.

Давайте замислимось: навіщо це робиться, тобто, з якою метою? Це ж не просто, аби задовольнити чиїсь амбіції… Ні! Це – для того, аби отримати можливість поставити  при владі «своїх» – слухняних і максимально керованих «кукловодами» – людей. Щоб, як кажуть у народі, не лише «відбити» назад затрачені на вибори кошти, а й «наварювати» далі нові. У нашому випадку – щоб з отриманням владної можливості потім легше дерибанити  місцеві бюджети… Саме тому й балотуються нині не лише в депутати, а й очільниками громад вантажники й підсобні робітники магазинів, молоді домогосподарки, пенсіонери похилого віку, безнадійні безробітні, які часто навіть  певної професії та освіти не мають. А ми ж їм у разі обрання повинні довірити свою подальшу долю!!!

Звідки в деяких партій  шалені кошти, щоб підкупляти тисячі й тисячі людей?

Та й чиї пропонують виборцям гроші? Їхні ж!.. Тобто, наші, народні, сплачені нами в державу у вигляді податків, «зекономлені» багатіями в ході  практично дармової прихватизації заводів і пароходів, іншої колись всенародної власності. Значна частина яких   через різні тіньові схеми перекочувала й перекочовує нині в бездонні, мабуть, кишені та  офшори олігархів.

При чому тут багатії-олігархи? Та немає жодної партії, котра ними не фінансується! Бо  створювались вони, сотні українських партій, як чиїсь бізнесові проєкти. Немає політики без економіки й економіки – без політики: завжди і скрізь у світі  це єдине ціле!

…Не буду багато розповсюджуватись на цю тему: переважна більшість з вас, шановні читачі й земляки,  добре розуміє, що й до чого. Я особисто погоджуюсь з тим партійним лідером: такі гроші (хоч вони й незаконні, бо є  прямим  хабарем виборцю) треба брати, якщо дають. Але голосувати – як дійсно сам вважаєш за потрібне. В тому числі – й проти тих, хто нашим же коштом, порушуючи закони своєї держави, прагне дорватися до «корита», а не наводити справді порядок  у країні. Подумайте: як боротимуться з корупцією ті, хто сам її  все розширює й поглиблює, не приховуючи цього навіть? Бо підкуп – це теж пряма корупція, за яку передбачена кримінальна відповідальність.

Партіям і кандидатам, у яких немає можливості так грубо підкупляти виборців (або не хочуть цього робити відкрито…), теоретично має бути трохи більше довіри в цьому плані,   як на мене. Хочеться вірити, що хоч там знайдеться  трохи більше  людей, які  хочуть справді змінити нашу країну на краще. Хоча… Уважне ознайомлення зі списками кандидатів навіює такий уже сум!..

Одним словом, треба думати й думати нам, виборцям, аби не наступити знову – через свою нерозбірливість або й байдужість – на ті самі граблі, на які наступали раніше. Тобто, на попередніх виборах різних рівнів…

Павло СМОВЖ.