Меджліс збере гумдопомогу хворим на COVID-19 у Криму

Новини України

Статистика захворюваності на півострові занижена “владою”, а людям не вистачає навіть медикаментів в аптеках.

У Криму медиків змушують приховувати справжні причини смерті пацієнтів і замість COVID-19 вказувати супутні захворювання. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в ефірі На самом деле: Крымна телеканалі ДІМ в п’ятницю, 30 жовтня.

“Хочу сказати, що катастрофічна ситуація з поширенням коронавірусу в Криму стала предметом обговорення на виконавчому комітеті Всесвітнього конгресу кримських татар і Меджлісу кримськотатарського народу. Ми провели кілька онлайн-зустрічей з діаспорою і з Кримом. І в результаті народилося рішення про те, щоб організувати збір ресурсів, в тому числі ліків, щоб допомогти найбільш нужденним, хворим людям в Криму. І ми визначили кримськотатарську громадську організацію Кримська сім’я – це та організація, яка модерує на материковій Україні ці дії”, – сказав Чубаров.

За його словами, рівень інфікування коронавірусом в Криму досяг такої межі, коли професійних лікарів уже не вистачає.

“Дуже багато людей змушені лікуватися вдома. Часто літнім людям відмовляють в госпіталізації. Лікарі в Криму отримали сувору установку, щоб в разі смертності вказувати супутню хворобу, викликану коронавірусом. І в аптеках Криму зникли найбільш затребувані ліки… Чому Російська Федерація як держава, що окупувала Крим, з цим не може впоратися? А вона і не збиралася з цим справлятися”, – наголосив глава Меджлісу.

При цьому “влада” дуже добре вирішує проблеми хворих чиновників, зазначає Чубаров.

“Ви знаєте, що так званий віце-прем’єр Романовська, коли захворіла, її вивезли одразу за межі Криму. Також Ковітіді, так званий сенатор, лікується в Москві. Так званий мер міста Ялти – Імгрунт – помер власне на території самої Росії. Тобто своїх людей вони рятують. Всі інші люди, громадяни України, які живуть на території окупованого Криму, для Росії не є об’єктом особливої ​​уваги”, – пояснив Чубаров.

Нагадаємо, що у Зеленського стурбовані критичною ситуацією з COVID-19 у Криму. Тяжкохворим відмовляють в госпіталізації через відсутність місць в лікарнях, не вистачає медиків, швидку чекають до 15 годин, а в аптеках немає базових медикаментів.

Київ починає новий етап щодо Кримської платформи


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet