Вбережіть дітей від лиха!

Публікації Трибуни Праці

 

Навряд чи знайдеться в нашому суспільстві людина, котра не знає про згубність наркотиків. Але кількість людей, втягнутих в цю хворобу, не зменшується, а навпаки – збільшується. Епідемія наркоманії набирає оберти і стає все більш небезпечною. Україна за дуже короткий проміжок часу перетворилась в так звану «наркозалежну» державу.

 

 

Коли кажуть, що статистика враховує все, то це, здебільшого, не стосується наркоманії. За оцінками МВС, реальні масштаби вживання наркотиків в 10­12 разів більші, ніж зареєстровано офіційно, і можe становити більше 1 млн осіб.  Наркотизація захопила усі регіони України, в тому числі й наш район. Ситуація носить катастрофічний характер і може розцінюватись як проблема національної безпеки.

Відомо, що наркоман на рівні сім’ї розпродує за безцінь все з дому. На державному рівні покоління наркозалежних осіб не тільки не забезпечить національного благополуччя, але й не зможе зберегти створене попередніми поколіннями. Ситуація ще більше ускладнилась і набула трагічного змісту, коли в осередках наркоманів з’явився вірус СНІДу. Враховуючи, що 80­85% з них використовують наркотичні речовини за допомогою ін’єкцій, розповсюдження ВІЛ­інфекції саме серед цієї групи населення набуло вибухоподібного характеру.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Наталія ДАВИДОВА,

лікар­нарколог.