«Зніміть маску, Володимире Васильовичу!..»

Публікації Трибуни Праці

 

Після смерті дружини я вирішив оформити право власності на будинок, щоб хоч за свого життя вирішити питання спадку. Першу довідку Блідчанської сільради на шляху вирішення цього питання (за №381 від 8 травня 2018 року) я отримав без питань. В ній ідеться, що моє місце проживання «зареєстроване з 02.11.2005 року за адресою: Київська область, Іванківський район, село Коленці, вулиця Толочина Павла, будинок № 10 згідно записів у господарській книзі №4 (особовий рахунок №0721-1)».

Цей будинок, який важко було тоді так назвати, я купив у давно покійного односельця ще в 1973 році. Колись тут проживали його батьки. До хатини не було підключено навіть електромережу. З маленькими віконницями і низенькими дверима, з глиняною долівкою, без людського тепла, вона підгнила і на півметра лицьовою стороною вгрузла в землю. Я придбав це житло виключно через мальовниче місце в центрі села. Ніяких свідоцтв права власності ніхто тоді не мав – їх не видавали. У селі не було ні нумерації будинків, ні назв вулиць.

Друге, але найголовніше, – виділення присадибної земельної ділянки. Голова Блідчанської сільської ради В.В. Балацький, до якої відносяться Коленці, порадив мені звернутися до приватного землевпорядника Мартиненка Є.Г. Я сказав Володимиру Васильовичу, що, мабуть,  спочатку потрібно рішення сесії сільської ради. Мені заперечили і показали для прикладу чиїсь документи. Якщо так – то й так: може щось помінялось, подумав я. Тож, маючи пільги як учасник ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, і звернувся до державного відділу землевпорядкування в Іванкові. Там мені повідомили, що для виготовлення плану насамперед потрібно мати на руках рішення сільради. Тоді я й розповів  там, що мені сказав сільський голова. В результаті у моїй присутності відбулась неприємна для Балацького телефонна розмова…

З того часу він затаїв  на мене злобу.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 

Іван ЛЮДВИЧЕНКО,

с. Коленці.