Будуть створені дві зони вільної торгівлі – Єрмак

Новини України

Дві економічні зони повинні спрацювати на об’єднання країни, зазначив глава Офісу президента.

Влада України хоче створити вільну економічну зону (ВЕЗ) не тільки на Донбасі, але і в одній з областей на заході країни. Про це сказав керівник Офісу президента Андрій Єрмак в програмі VIP з Наталією Мосейчук на телеканалі 1+1 у четвер, 5 листопада.

“Ми плануємо створити не тільки вільну економічну зону на Донбасі, а й ще іншу вільну економічну зону – в Західній Україні. Сьогодні ці дві зони, дві економічні можливості також повинні спрацювати на об’єднання країни, на рівність можливостей, які ми хочемо сьогодні надати … Сьогодні це питання ще вирішується, але це буде одна із західних областей “, – сказав Єрмак.
За його словами, “ті люди, які сьогодні розуміють, що це (ВЕЗ – ред.) таке, вони все це підтримують”.
“Безумовно, це рішення ще не прийнято, воно буде обговорюватися і на рівні експертів, і на рівні парламенту. Але ми вважаємо, що це проект, перш за все, для того, щоб залучити інвестиції, і щоб дійсно відновити і зробити з цього, як ви сказали, депресивного регіону процвітаючий регіон України, який дійсно сьогодні дав би ще потужну підтримку для розвитку української економіки взагалі “, – підкреслив глава ОП.
Єрмак пояснив, що президент Володимир Зеленський задекларував і анонсував такий проект як СЕЗ на Донбасі для того, щоб залучити для відновлення економіки регіону не тільки кошти з України, яких не вистачить.
“І тому сьогодні під час будь-яких переговорів з нашими партнерами очікуємо і розраховуємо на їх допомогу”, – зазначив він.
Єрмак також підкреслив, що якщо таке рішення про створення ВЕЗ на Донбасі буде прийнято, то воно буде дуже виваженим, узгодженим і на рівні України, і будуть залучені фахівці, які працювали в успішних вільних економічних зонах за кордоном.
Нагадаємо, вільну економічну зону на Донбасі створюють з 2014 року і все ніяк не виходить. Президент Зеленський вирішив знову актуалізувати це питання, винісши його на всеукраїнське опитування 25 жовтня.
У підсумку щодо створення ВЕЗ на Донбасі думки громадян розділилися – за – 45%, проти – 43%.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet