Україні загрожує знищення всіх антикорупційних органів – НАБУ

Новини України

Рішення Конституційного суду позбавили можливості відшкодувати країні мільярди збитків і поставили під загрозу діяльність усіх антикорупційних органів.

У Національному антикорупційному бюро України заявили про ризик знищення будь-якого антикорупційного органу і зажадали негайно врегулювати ситуацію, яка склалася через рішення Конституційного суду. Про це йдеться в оприлюдненій в п’ятницю, 6 листопада, заяві НАБУ.

У Бюро висловили стурбованість рішеннями КСУ протягом 2019-2020 років в питаннях боротьби з корупцією.

“Наслідками таких рішень є системне ослаблення інституційної спроможності органів, покликаних викривати корупцію, і звільнення від відповідальності осіб, причетних до завдання збитку інтересам держави в особливо великих розмірах”, – повідомили в НАБУ.

Зазначається, що через рішення КСУ втрачена можливість відшкодувати мільярди збитків, які були завдані через корупцію.

“КСУ своїми рішеннями позбавив Національне бюро права через суд анулювати кабальні для державних підприємств угоди, фактично декриміналізував незаконне збагачення, звільнив від відповідальності за неподання декларації”, – додали в Нацбюро.

У НАБУ закликали негайно врегулювати ситуацію навколо КСУ не тільки в контексті правових основ функціонування Нацбюро, але і в більш широкому контексті.

“У нинішніх умовах існує ризик того, що будь-який з антикорупційних органів може бути знищений через винесення політичних рішень Конституційним судом”, – резюмували в НАБУ, наголосивши, що дана ситуація вимагає негайного вирішення.

Нагадаємо, в Україні спалахнув політичний скандал після того, як 27 жовтня на закритому засіданні КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

Зеленський про рішення КС: Чорти відкривають обличчя


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet