У Зеленського озвучили вихід із конституційної кризи

Новини України

Відставка суддів, які ухвалили одіозні рішення, привела б до еволюційного оновлення складу КСУ, вважає представник президента в суді.

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський вважає, що оптимальний варіант для вирішення конституційної кризи в Україні – це добровільна відставка суддів Конституційного суду (КС), які проголосували за скасування антикорупційного законодавства. Про це Веніславський заявив у понеділок, 9 листопада, в ефірі телеканалу Україна 24.

“Ідеальна була б модель вирішення цієї кризової ситуації, до якої привело саме рішення Конституційного суду України… щоб вони набралися громадянської мужності і заради збереження інституційності КС подали б у відставку”, – сказав Веніславський.

На його думку, якщо судді КС, які проголосували за скасування електронного декларування та кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях, підуть у відставку, то тоді відбудеться “еволюційне оновлення складу КС”.

Парламентарій наголосив, що рішення Конституційного суду необґрунтоване, оскільки резулятивна частина не випливає з його мотивувальної частини.

За словами Веліславского, Верховна Рада повинна прийняти закон, який поставить роботу КС в чітке законодавче русло.

“На сьогодні така діяльність регламентується внутрішнім документом КС, регламентом, затвердженим постановою КС, що суперечить ст.19 Конституції України. Це перше, що треба зробити”, – сказав депутат. На його думку, це буде зроблено найближчим часом.

Раніше повідомлялося, що в парламенті розглядають два варіанти виходу з ситуації: “м’який” – законопроект про негайне повернення декларацій і “жорсткий” – варіант, запропонований президентом Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства з позначкою як “невідкладний”. Глава держави просить визнати рішення КСУ від 27 жовтня “нікчемним” і прийнятим в умовах реального конфлікту інтересів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet