На Донбасі виявлено вісім випадків сексуального насильства з боку військових

Новини України

Від сексуального насильства військовослужбовців на Донбасі протягом 2017-2018 років постраждали цивільні жінки і дівчата .

Представники міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні зафіксували за два роки вісім випадків сексуального насильства щодо жінок з боку військовослужбовців на Донбасі. Про це йдеться в доповіді правозахисників, опублікованій 11 листопада.
“Amnesty International задокументувала 8 випадків сексуального насильства щодо цивільних жінок і дівчат з боку військовослужбовців: зокрема 2 згвалтування, 1 замах на зґвалтування та 5 випадків сексуального домагання, скоєних військовими протягом 2017-2018 років в місцях проживання цивільного населення”, – зазначається в повідомленні.
Крім цього, були випадки, коли військові домагалися дівчаток-підлітків. В організації зазначають, що їм відомий випадок, коли місцеві юнаки побилися з нетверезими солдатами, які робили непристойні пропозиції дівчатам.
Також дівчатка 10-13 років “повідомили, що військові чоловіки розмовляли з ними і намагалися змусити їхати з ними, вони також відчували, що існує ризик, що солдати можуть затягнути їх до себе ввечері”.
Ці факти були зафіксовані під час шести робочих поїздок правозахисників з січня до листопада 2019 року, на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей.
Крім цього, співробітники Amnesty International фіксують випадки домашнього насильства в сім’ях військових на Донбасі. Так, була задокументована історія жінки, яку під час вагітності бив чоловік-військовослужбовець.
Постраждала відмовилася заявити про насильство, оскільки раніше військове керівництво чоловіка на неї натиснуло і змусило забрати заяву, щоб не “ганьбити” чоловіка.
В Amnesty International зазначили, що подібні справи військових не розглядаються в судах загальної юрисдикції. Поліція складає адміністративний протокол і передає справу відповідним військовим формуванням, які вже вирішують, розслідувати справу про насильство чи ні.
До цього стало відомо, що в Конотопі 14-річну дівчинку згвалтували на кладовищі.
Поліцейські оперативно встановили особу зловмисника.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet