П’ять українських компаній оштрафували за підробку масла

Новини України

У продукції деяких виробників вміст немолочних та рослинних жирів досягав 90-100%.

Антимонопольний комітет України виявив п’ять виробників, які виготовляли суміші з невідомими складовими і при цьому називали продукт “маслом”. Їх оштрафували на понад 30 мільйонів гривень. Про це у вівторок, 10 листопада, повідомила прес-служба відомства.

АМКУ підтверджено, що багато виробників молочної продукції насправді вводили в оману споживачів і пропонували їм підробки в красивій обгортці.

Зазначається, що, згідно зі стандартом, масло повинне містити виключно молочний жир. Будь-які інші домішки відразу позбавляють продукт назви “вершкове масло”.

При цьому в продукції деяких компаній вміст немолочних і рослинних жирів досягав 90-100%. І таке “масло” постачалося, крім магазинів і ринків, в школи, дитячі садки, лікарні.

У зв’язку з цим під штрафні санкції потрапили такі виробники молочної продукції, як:

  • ТОВ Богодухівський молокозавод (Харківська обл.) – 20,6 мільйона гривень;
  • ТОВ Малороганський молочний завод (Харківська обл.) – 4,4 мільйона гривень;
  • ТОВ Гайсинський молокозавод (Вінницька обл.) – 3,6 мільйона гривень;
  • ТОВ Симол (Київська обл.) – 1 мільйон гривень;
  • ТОВ Інтер-Мол (м. Дніпро) – 968 млн грн.

“Українські споживачі мають право робити усвідомлений вибір і, бажаючи купити масло вершкове, дійсно отримають справжню високоякісну молочну продукцію”, – резюмували в АМКУ.

Нагадаємо, в лютому поточного року в Мелітополі активісти розмазали по обличчю начальника місцевого управління освіти Ігоря Єлісєєва маргарин, який, за їхніми словами, в садках дають дітям під виглядом масла. Чиновник свою причетність до постачань неякісних продуктів заперечував.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet