Київ і Брюссель обговорили видобуток сировини в Україні

Новини політики

У рамках активізації співпраці України та ЄС розглядають спільну роботу в промисловості.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ході онлайн-зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань міжінституційних відносин і прогнозування Марошем Шефчовичем обговорив шляхи активізації співпраці України та ЄК в сфері критичної сировини, повідомляє прес-служба Кабміну.

“Розглядаємо можливості спільної розробки з ЄС підходів до використання українського потенціалу у видобувній галузі, щоб допомогти ЄС і разом будувати глобальні конкурентоспроможні виробничі ланцюжки доданої вартості в Європі”, – зазначив прем’єр.

Він привітав запуск Європейського Альянсу критичної сировини. “Упевнений, українські стейкхолдери приєднаються до діяльності Альянсу і налагодять взаємовигідну співпрацю з європейськими партнерами”, – сказав він.

Шмигаль зазначив, що подальша інтеграція до внутрішнього ринку ЄС, закріплена Угодою про асоціацію, залишається основною метою України в економічному співробітництві з Євросоюзом.

Також український прем’єр запропонував побудувати в Україні завод з виробництва акумуляторів для електрокарів або виробництва електроавтобусів, які могли б постачатися в країни Європи і на інші світові ринки.

Україна також готова розглянути можливість запуску спільного проекту з її підтримки в сфері верифікації інформації про розвіддані і потенційні запаси критичної сировини.

Шмигаль також зазначив, що для України важливо ініціювати спільний проект з геологічного вивчення рудовиявлення корисних копалин і протягом 2021 року підготувати до аукціону кілька родовищ тих мінералів, які внесені в стратегічний перелік ЄС.

“Ми попередньо розмовляли з ЄБРР про можливий проект верифікації запасів родовищ корисних копалин в Україні. ЄБРР готовий надати приблизно EUR 200 млн. Для України була б важливою допомога ЄС в розгляді такої кредитної лінії на рівні Єврокомісії, щоб ми з ЄБРР змогли опрацювати це питання. Цей проект стосується не тільки верифікації запасів, а й підготовки родовищ до аукціону”, – сказав прем’єр.

Нагадаємо, за підсумками саміту в жовтні Україна і Євросоюз досягли домовленості про оновлення Угоди про асоціацію.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet