Кравчук назвав Мінськ-2 петлею на шиї України

Новини політики

Мінські угоди були величезною помилкою. Тепер сепаратисти і Росія відмовляються від будь-яких їхніх змін.

Мінські домовленості є політичною петлею на шиї України, вважає глава української делегації на переговорах щодо Донбасу Леонід Кравчук. Таку думку він висловив в інтерв’ю ТСН.

“Комплекс заходів, який підписали в 2015 році за часів Петра Порошенка, є величезною помилкою. Це політична петля на шиї України і одне з гальм, яке скрізь і у всьому заважає нам приймати рішення”, – говорить Кравчук.

Він навів приклад вчорашньої зустрічі ТКГ. “Вони повторювали одне й те саме, що, мовляв, Україна змінює філософію і порядок Мінських домовленостей. Що там записані спочатку вибори, а потім кордон, а Україна хоче навпаки. А далі вони не хочуть слухати мене про те, що цей комплекс заходів був підписаний в дуже складних умовах, тривали військові дії. Але факт залишається фактом. Як позбутися цього головного пункту? Зараз вони нам пхають в очі цей документ. Але я їм кажу, що це не єдиний документ, який був прийнятий в Мінському процесі, Нормандському форматі. Прийнято багато документів, тому треба приймати весь комплекс рішень, а не акцентувати на одному пункті про вибори і кордон”, – пояснив Кравчук.

Разом з тим, за його словами, в ТКГ обговорювали можливі компроміси.

“Є, наприклад, ідея, що, можливо, не весь кордон спочатку передавати під контроль України, можливо, разом із силами ОБСЄ. Є багато варіантів, але головний принцип – не можна провести вибори за українським законом на території, де немає жодного грама українського”, – додав Кравчук.

При цьому він зазначив, що для проведення місцевих виборів на Донбасі 31 березня 2021 року треба прийняти кілька законів, зокрема, про особливості виборів в ОРДЛО.

“Тільки прийняли закон, вже можна готуватися до виборів – лютий, березень і частину січня. Часу вистачає. І це не сьогодні готується. Ми це робимо не з чистого аркуша. Вже є напрацювання, приймається закон, готуються вибори”, – зазначив Кравчук.

Крім того, необхідно прийняти закони про демілітаризацію та амністію, додав Кравчук.

Нагадаємо, що Київ готує стратегію щодо Донбасу для “Нормандії”. Глава української делегації в ТКГ зазначив, що в цьому році Україна в кращій переговорній ситуації, ніж раніше.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet