Важко працювати з людьми, які свої амбіції ставлять вище інтересів громади

Публікації Трибуни Праці

 

Ця розповідь – про те, що жителі с. Коленці  стали заручниками незрозумілих амбіцій і, з точки зору логіки, важко пояснюваної поведінки  досі  ще Блідчанського сільського голови Володимира Балацького. В результаті яких старовинна дерев’яна Коленцівська церква може втратити несподіваний і чудовий шанс  потрапити в державну програму «Велике будівництво». В результаті чого – не  отримати фінансування для покращення її технічного стану.

У минулому році розпочато, а в цьому – продовжено, паспортизацію об’єктів культурної спадщини району. Відділом культури, національностей, релігій, молоді та спорту Іванківської РДА було вирішено, в першу чергу, виготовити паспорти на 4 пам’ятки архітектури, які є в районі: це старовинні церкви Косьми і Деміана в с. Коленці (на знімку), Олександра Невського в с. Феневичі, Різдва Пресвятої Богородиці в с. Мусійки та Іоанна Богослова  в с. Сидоровичі.

Роботи з паспортизації виконував Київський обласний Центр охорони  і наукових досліджень пам’яток культурної спадщини (далі – Центр охорони).

Для кращого розуміння читачами поясню, що паспорт є необхідним документом для занесення пам’ятки архітектури чи історії до Переліку пам’яток культурної спадщини державного чи місцевого значення. Це є документ на цю споруду. Коли пам’ятка є в цьому Переліку, тоді з’являється можливість добиватися фінансування на її реконструкцію за однією з програм збереження культурної спадщини, що діють як на державному, так і на місцевому рівнях.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Ніна КОНЮШЕНКО,

 інструктор з питань охорони культурної спадщини.