Степанов оцінив можливості України щодо зберігання COVID-вакцини при -70°С

Новини України

Глава МОЗ виступив зі спростуванням заяв про те, що країна не має можливості зберігати препарат при необхідних екстремально низьких температурах.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу в п’ятницю, 20 листопада, заявив, що Україна має холодові установки для якісного зберігання вакцини Pfizer від коронавірусу.

Як відомо, вакцина від коронавірусу, яку зараз розробляють американська компанія Pfizer і німецька BioNTech, повинна зберігатися за температури -70°С, що значно ускладнює її транспортування і зберігання.

У зв’язку з цим Степанов виступив зі спростуванням повідомлень про те, що в Україні нібито немає відповідних умов зберігання.

“… різні експерти починають говорити, що Україна до чогось не готова. Це не так. Україна готова. У тому числі, у нас є і холодильні установки, які в змозі будуть зберігати вакцину навіть при температурі, якщо так буде, мінус 70 градусів”, – сказав Степанов.

Він додав, що в Міністерстві охорони здоров’я готові до будь-якого розвитку подій, але спочатку варто дочекатися реєстрації вакцини.

Також міністр вкотре закликав українців дотримуватися встановлених карантинних заходів.

“Це питання самозбереження нас, українців, щоб нас не ставало менше, щоб ми дійсно перемогли цей COVID-19. Дуже важливо зараз і виконання саме карантину вихідного дня. Ми впевнені, ми спираємося на думку наших епідеміологів, які є професіоналами, які все своє життя присвятили саме боротьбі з епідеміями, спалахами різних інфекційних хвороб”, – зазначив глава МОЗ.

Степанов наголосив, що дотримання карантину вихідного дня допоможе зупинити поширення коронавірусу нинішніми ураганними темпами.

Раніше повідомлялося, що Україна має намір закупити COVID-вакцину Pfizer. Переговори про закупівлю вакцини Pfizer перебувають на стадії підписання договорів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet