РЕАЛІЗОВУЮ ЗАПИТ НА  СПРАВЕДЛИВІСТЬ

Публікації Трибуни Праці

 

Нещодавно в соцмережі “Фейсбук” на сторінці народного депутата України О. Василевської-Смаглюк від нашого виборчого округу №96 було поширено таку інформацію. Зважаючи на важливість порушеного нею питання, вважаємо за доцільне опублікувати її в нашій газеті.

«Запит на справедливість – ось що, в першу чергу, мотивувало людей обирати нового Президента та парламент. Саме справедливість – основна незадоволена потреба громадян України. Корупція, ухилення від сплати податків, незаконний обробіток земель – це мої особисті вороги, які я обіцяла побороти, принаймні на 96 окрузі.

Протягом останніх 5 років все це буйним цвітом процвітало та приносило плоди одному з аграрних підприємств з дружелюбною назвою в Поліському районі. Незаконний обробіток земель цим підприємством став можливим через тісну дружбу з вищими посадовцями, зокрема, шляхом організації ВІП-полювань для них на території однойменного мисливського господарства.

Я зверталась і в СБУ, і в податкову міліцію, і в поліцію. Відкрито ряд кримінальних проваджень. Лише Національна поліція взялася за справу. І встановила, що ця агрофірма протягом 5-ти років незаконно захоплювала та засівала понад 800 гектарів сільськогосподарських земель у Поліському районі (400 га з яких оброблялись прямо в зоні відчуження). Держава зазнала 5 млн грн збитків за кожен рік такої «діяльності». І тільки з цих двох ділянок. А таких незаконних земель у них тисячі гектарів…

Позавчора (тобто, 10 листопада, – ред.) правоохоронними органами було здійснено санкціоновані обшуки та виїмку речових доказів у цьому підприємстві та в афілійованих осіб. Було накладено арешт на окрему агротехніку та обладнання, які стали речовими доказами у кримінальному провадженні. Крім цього, було вилучено документи, GPS-трекери та велику кількість готівки.

Безпрецедентні за своїм масштабом слідчі дії стали можливими лише завдяки принциповій позиції окремих працівників правоохоронних органів. Я звертатимусь до міністра внутрішніх справ України з ініціативою нагородити учасників спецоперації, коли вона буде завершена і винні понесуть відповідальність.

Також мені стало відомо про погрози при свідках фізичною розправою над головою Поліської райдержадміністрації від одного з керівників «дружньої» фірми пана Бугаєнка. Про що була написана відповідна заява в поліцію. Справа в тому, що голова РДА не має жодного стосунку до відповідного кримінального провадження. Тож ваші погрози, пане керівник,  адресуйте напряму мені – народному депутату України Василевській-Смаглюк.

Вкотре звертаюсь до місцевих правоохоронців, сільських голів та представників Держгеокадастру, які роками покривають цей безлад. У грошах, недоплачених за обробіток земель, не просто податки. Там – пенсії наших стареньких, шкільне харчування наших дітей, там – ваша совість. Пошукайте її!..».

Ольга ВАСИЛЕВСЬКА-СМАГЛЮК,

народний депутат України.