Послу України в Білорусі вручили ноту протесту

Новини політики

Мінськ висловив ноту протесту через “антибілоруські акції” біля посольства в Києві і консульства у Львові.

МЗС Білорусі вручило ноту протесту послу України в Мінську Ігорю Кизиму у зв’язку з “безперервною серією антибілоруських акцій”. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства у четвер, 26 листопада.

“Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловила рішучий протест у зв’язку з безперервною серією антибілоруських акцій щодо Посольства Республіки Білорусь в Україні і зажадала забезпечити на належному рівні безпеку дипломатичної місії відповідно до норм Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року”, – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що послу висловлено занепокоєння “бездіяльністю компетентних органів України щодо припинення провокацій і відсутністю належних заходів реагування на відповідні офіційні запити білоруської сторони”.

“Зазначено, що протиправна діяльність радикальних елементів біля будівлі білоруської дипломатичної місії в Києві створює безпосередню загрозу для її функціонування, а також для безпеки співробітників Посольства та членів їхніх сімей”, – сказано в повідомленні.

Також Мінськ чекає реакції в зв’язку з провокаціями щодо Почесного консульства Білорусі у Львові і “виходить з того, що акти вандалізму там будуть належним чином розслідувані, отримають відповідну оцінку правоохоронних органів України, а винні понесуть справедливе покарання”.

Як відомо, після початку протестів у Білорусі 9 серпня під посольством країни в Києві влаштовували акції на підтримку незгодних з результатами виборів білорусів.

Нагадаємо, 17 серпня Україна вперше відкликала посла з Білорусі. А 28 серпня стало відомо, що Україна припинила всі контакти з Білоруссю.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet