МОЗ задіє приватні клініки до лікування хворих і вакцинації від COVID-19

Новини України

Держава обіцяє компенсувати приватним медичним установам витрати на пацієнтів з коронавірусом.

МОЗ має намір залучити приватні клініки до лікування хворих і вакцинації від COVID-19, заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. Про це в суботу, 5 грудня, пише Інтерфакс-Україна.
“Ми розраховуємо на приватні лікарні, і я вже домовляюся про велику скайп-конференцію з власниками приватних клінік. Це будуть клініки по всій Україні”, – повідомив Ляшко.
За його словами, питання оплати роботи приватних клінік – опрацьовується.
“Якщо, не дай Бог, настане колапс в системі охорони здоров’я, ми вивчаємо, як приватні клініки можуть допомогти державі, на яких умовах, на яких підходах. Цей план “Б” повинен бути відпрацьований, щоб він міг включитися відразу без будь-яких нюансів”, – сказав заступник міністра.
Ще одним напрямком співпраці з приватними клініками в боротьбі з COVID-19 Ляшко назвав їх участь у вакцинації від коронавірусу.
“Це буде імунопрофілактика безпрецедентна, за фактом величезна кількість населення має бути охоплена вакцинацією. Без приватних клінік ми будемо це проводити довше. Ми хочемо з ними зараз проговорити всі умови партнерства. Якщо вони відкриють у себе кабінети вакцинації і будуть безкоштовно вакцинувати, то я хочу з ними проговорити умови – або вони зроблять це безкоштовно, держава їм тільки передасть кошти для вакцинації, або там буде якась послуга, яку ми повинні будемо враховувати”, – пояснив Ляшко.
Нагадаємо, в Україні в 2021 році планують вакцинувати від коронавірусу половину країни. Щеплення отримають майже 21 мільйон осіб.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.