Ляшко: Україна не допустить “чорного ринку” вакцин

Новини України

До початку лютого все буде чітко готове до прийому вакцини і початку вакцинації, зазначив головний санітарний лікар України.

Влада не допустить “чорного ринку” вакцин в Україні, заявив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. Про це в суботу, 5 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За його словами, всі надходження вакцини в Україну будуть чітко відслідковуватися.
Також Ляшко підкреслив, що Україна не буде закуповувати російську вакцину від COVID-19.
“Поставки російських препаратів в Україну заборонені. Ми не завозимо жодного російського препарату, а вакцина – це імунобіологічний препарат”, – сказав він.
Також Ляшко зазначив, що Україна в даний час розробляє національний план вакцинації від COVID-19, який буде враховувати як безоплатне отримання вакцини в рамках ініціативи COVAX (8 млн доз), так і закупівлі вакцин (32 млн доз).
“Ми повинні розуміти, що 20 млн осіб вакцинувати непросто. До того ж вакцина відразу не прийде”, – пояснив він.
Ляшко повідомив, що МОЗ в даний момент вивчає можливість зберігання вакцини, як на державних, так і приватних складах.
Він повідомив, що вакцинуватися від COVID-19, в першу чергу, будуть понад 402 тис. медпрацівників. Потім вакцину отримають військовослужбовці, які беруть участь в ООС (близько 41 тис. осіб), працівники соціальної сфери і соцпрацівники (156,871 тис. осіб), особи, що проживають в закладах з надання довгострокового догляду та підтримки, а також працівники таких закладів (близько 136, 353 тис. осіб). Також серед перших, хто отримає захист – люди старші 60 років (9,987 млн ​​осіб), вчителі та працівники освіти (понад 1,428 млн осіб), працівники критично важливих структур держбезпеки, зокрема службовці з надзвичайних ситуацій, Нацполіціі, Нацгвардії, СБУ, збройних сил, МВС (всього понад 57-тис. осіб), особи, що знаходяться в місцях позбавлення волі, слідчих ізоляторах, а також працівники цих установ (65,839 тис. осіб), особи від 18 до 59 років з супутніми захворюваннями, що знаходяться в групах ризику щодо розвитку ускладнень COVID-19 (більш 6,37 млн ​​осіб), а також інші особи, які перебувають в групах ризику (1,716 млн осіб).
Ляшко висловив упевненість, що Україні вистачить ресурсів для проведення вакцинації від COVID-19 з урахуванням закладених в проекті держбюджету 2,6 млрд грн, а також кредитних ресурсів міжнародних банків – $ 50 млн від Європейського інвестиційного банку та $ 75 млн Світового банку.
Як повідомлялося раніше, названий термін появи американської вакцини від COVID-19.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.