Інфляція в листопаді прискорилася – Держстат

Новини України

Зростання цін в Україні в листопаді значно прискорилося. Інфляція в минулому місяці склала 1,3%. Подорожчали продукти, побутова техніка, виросли тарифи.

В Україні зростання споживчих цін в листопаді 2020 року прискорилося до 1,3% з 1% в жовтні і 0,5% у вересні після зниження на 0,2% в серпні і на 0,6% – в липні, повідомила Державна служба статистики (Держстат) у середу, 9 грудня.
У листопаді 2019 року інфляція склала 0,1%, тому в річному вимірі інфляція за підсумками листопада-2020 підскочила до 3,8%. З початку року інфляція склала 4,1%.
У Держстаті зазначили, що в листопаді ціни в порівнянні з жовтнем виросли на 1,3%.
Так, вартість продуктів підскочила на 1,5%. Найбільше стали “кусатися” овочі – вони виросли в ціні на 9,4%, яйця – на 6,4%, соняшникова олія – ​​на 6,3%.
При цьому, за даними статистичного відомства, на 5,1% стали дешевшими фрукти.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,8%. Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 8,0% (у тому числі і “блакитне паливо”, воно виросло в ціні на 26,7%).
Побутова техніка і предмети домашнього вжитку стали дорожчими на 0,4%. По кишені українців вдарило підвищення цін на транспорт на 0,9%, на зв’язок – на 0,1%, на охорону здоров’я – на 0,7%.
Стало дорожче на 0,6% відпочити, на 0,3% подорожчали ресторани і готелі, а освіту зросла в ціні на 0,1%.
А ось ціни на одяг і взуття знизилися – на 2,5%.
Раніше повідомлялося, що Кабмін очікує стрибок інфляції на початку 2021 року. Зараз інфляція в Україні вдвічі нижча цільового рівня, але в середині зими очікується стрибок цін.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet