Денисова назвала кількість українців, які перебувають в полоні на Донбасі

Новини України

Уповноважена ВР з прав людини зустрілася з послом Британії в Україні та розповіла про ситуацію з українськими полоненими в анексованому Криму і на Донбасі.

На тимчасово окупованому Донбасі в полоні зараз знаходиться 241 громадянин України. Перевірити умови утримання людей і промоніторити дотримання їх прав неможливо, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці в Facebook.
Денисова проінформувала про кількість полонених українців на Донбасі під час зустрічі з послом Великої Британії в Україні Меліндой Сіммонс.
“Здійснити моніторинг дотримання їхніх прав і умов утримання в місцях несвободи залишається поки неможливо”, – зазначила омбудсмен.
За її словами, вона попросила Мелінду Сіммонс звернутися в Міжнародний Комітет Червоного Хреста з проханням посилити дії щодо допуску на окуповані території і здійснити відповідний моніторинг.
“Прикликала пані Мелінду звернутися з проханням до представників її країни 16 грудня під час голосування підтримати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН Ситуація з правами людини в АР Крим та місті Севастополь, Україна, адже в ній є важливі пункти про надання консульським працівникам України відомостей про українських громадян, які знаходяться в РФ, забезпечувати їм свободу контактів і спілкування відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, учасником якої є РФ”, – зазначила Денисова.
Також, підкреслила вона, необхідно забезпечити українським посадовцям, включаючи Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, можливість відвідування всіх українських громадян, зокрема політичних в’язнів у тимчасово окупованому Криму і негайного звільнення всіх полонених Кремля.
Нагадаємо, Україна підготувала 11 осіб для обміну з Росією до кінця року.
Повідомлялося також, що сепаратисти висунули умову для обміну полоненими.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet