ВР внесла зміни у призначення членів Нацради з питань телерадіомовлення

Новини України

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про забезпечення незалежності Нацради з питань теле- і радіомовлення. Він підвищує членам Нацради зараплату і вказує вимоги до кандидатів.

Народні депутати України прийняли в першому читанні проект закону про забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. За законопроект проголосували 269 нардепів на засіданні у вівторок, 15 грудня.

“Одним з головних завдань запропонованих змін є врегулювання порядку подання кандидатур на посаду члена Національної ради”, – йдеться в пояснювальній записці.

Пропонується змінити алгоритм призначення членів Нацради. Згідно з чинним законодавством, кандидатури можуть подавати депутатські фракції і групи, а також президент. Тепер пропонується надати таке право ще й громадським спілкам і творчим об’єднанням.

Також документом регулюються подання кандидатур на посаду члена Національної ради. Планується створення конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на посаду члена (членів) Нацради. Під час засідання комісії будуть розглядатися запропоновані кандидатури, яких внесуть на розгляд главі держави з висновками і рекомендаціями.

У законі зазначено перелік вимог і обмежень до кандидатури на посаду члена Нацради. Наприклад, кандидатом може бути громадянин України з вищою освітою, управлінським досвідом і бездоганною репутацією. Кандидат повинен останні п’ять років працювати в сфері журналістики, права, телерадіомовлення або електронних комунікацій.

Прописані і підстави для дострокового припинення повноважень члена ради.

Оклади членів Нацради встановлюються відповідно до розміру прожиткового мінімуму на 1 січня 2020:

  • Голова Нацради – 40 прожиткових мінімумів (81 080 гривень)
  • Перший заступник голови Нацради – 37 (75 000 грн)
  • Заступник голови Нацради – 35 (70 945 гривень)
  • Відповідальний секретар Нацради – 35 (70 945 гривень)
  • Член Нацради – 33 (66 891 гривень).

Раніше комітет ВР узгодив проект держбюджету-2021. Проект бюджету підтримали депутати від Слуги народу, Довіри, За майбутнє і Батьківщини. Тепер його розгляне парламент.

Також нагадаємо, що в Раді визначилися з графіком роботи під час локдауну.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet