В Україні в 2020 році впали експорт і імпорт

Новини України

Експорт знизився на 3,5%, а імпорт – на 10,8%. Серед найбільших імпортерів – Китай, Німеччина і Росія, а серед експортерів – Китай, Росія та Польща.

Із січня до листопада 2020 року Україна експортувала товарів на $ 44,3 млрд або на 3,5% менше, ніж за аналогічний період минулого, а імпортувала товарів на $ 48,4 млрд, або на 10,8% менше. Про це повідомляє прес-служба Держмитниці у вівторок, 15 грудня.
“За 11 місяців поточного року в Україну імпортували товарів на понад $ 48,4 млрд (в порівнянні з аналогічним періодом 2019 імпорт зменшився на $ 5,9 млрд або на 10,8%). Експортували з України на $ 44,3 млрд (зменшення експорту склало $ 1,6 млрд або 3,5%). Сальдо (різниця між експортом та імпортом) – негативне – $ 4 млрд”, – сказано в повідомленні.
Серед найбільших країн, з яких імпортували в Україну: Китай – $ 7,4 млрд, Німеччина – $ 4,6 млрд і Росія – $ 4,1 млрд. Експортували з України всього в Китай – на $ 6,3 млрд, Польщу – на $ 3 млрд, Росію – $ 2,5 млрд.
При цьому в трійку найбільш експортованих з України товарів відносяться: зернові – на $ 8,5 млрд, чорні метали – на $ 7 млрд, жири та олії тваринного або рослинного походження – на $ 5,2 млрд. Найбільше імпортували в Україну паливо мінеральне, нафта і продукти її перегонки – $ 7,2 млрд, реактори, котли, машини, обладнання і механічні пристрої – $ 5,4 млрд і засоби наземного транспорту – $ 4,9 млрд.
Нагадаємо, що раніше Україна домовилася про промисловий безвіз з ЄС. Після підписання угоди деякі категорії української продукції будуть мати безперешкодний доступ на ринок ЄС.
Також в Кабміні розповіли про плани України щодо ЗВТ. Влада має намір почати переговори про перегляд угоди з Британією, а також почати переговори з країнами Північної Африки.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet