До українських прикордонників за допомогою звернулися 20 білорусів

Новини України

На білорусько-українському кордоні до українських прикордонників звернулися громадяни сусідньої держави з проханням визнати їх особами, яким необхідний додатковий захист, і побажали отримати статус біженця.

На кордоні України та Білорусі до українських прикордонників за допомогою звернулися 20 громадян сусідньої країни. Семеро – за отриманням статусу біженця та 13 – з проханням про визнання їх особами, які потребують додаткового захисту, розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна глава Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.

“Я не вважаю, що це критична цифра, на яку припадала б загроза”, – зазначив Дейнеко.

Він також додав, що не бачить загроз з боку Білорусі, проте всі ризики беруться до уваги.

“Що стосується загрози з боку Білорусі для України, ми також її не бачимо. Ми розуміємо всі ризики. У нас активно працюють оперативні та спеціальні підрозділи. Наша головна мета – гарантувати національну безпеку України та наших громадян від усіх можливих загроз”, – заявив глава Держприкордонслужби.

Він також наголосив, що Україна для сусідньої держави загрози не несе. Незважаючи на те, що в Білорусі заявляють про “контрабанду зброї” з України.

“У нас спостерігається зменшення виявлення зброї, і все, що виявляли, це була чи травматична зброя, чи шокери і холодна зброя. Тому Україна не несе загрози для Білорусі”, – зазначив Дейнеко.

Нагадаємо, раніше Білорусь обмежила пропуск на кордоні з Україною.

Також повідомлялося, що лідер опозиції Світлана Тихановська хотіла б відвідати Україну.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet