Канада оприлюднила звіт про розслідування катастрофи в Ірані літака МАУ

Огляд преси

Звіт покроково описує реакцію уряду Канади на інформацію про загибель поблизу Тегерана пасажирського літака і ставить низку питань, на які повинна відповісти іранська сторона.

Канада оприлюднила звіт щодо розслідування катастрофи українського авіалайнера в січні 2020 року в небі над Тегераном. Про це у вівторок, 15 грудня, пише Reuters.
У незалежному канадському звіті говориться, що Іран не проводить належно розслідування падіння українського громадянського авіалайнера в січні, і багато питань “залишаються без відповіді”.
Звіт складається з 79 сторінок і є “останнім виразом розчарування західних країн з приводу того, як Тегеран справляється з наслідками катастрофи, що забрала 176 життів”.
Зокрема, правоохоронці ісламської революції Ірану стверджують про ненавмисний характер події.
Колишній канадський міністр кабінету міністрів Ральф Гудейл, якому доручено допомагати сім’ям жертв і вивчати, як боротися з подібними лихами в майбутньому, сказав, що “багато ключових деталей цієї жахливої ​​події” залишаються невідомими.
“Іран несе за це відповідальність, тому що він не проводив свої розслідування ( кримінальні чи інші) дійсно незалежно, об’єктивно та прозоро, і відповіді на критичні питання відсутні”, – написав він у звіті.
Гудейл повідомив про те, що Ірану необхідно пояснити, як він оцінював ризики для цивільних літаків в своєму повітряному просторі і що він сказав операторам. Він також заявив, що Тегеран повинен розкрити, чому він залишив повітряний простір відкритим, а також чому охоронці вирішили збити літак.
У документі висловлюється підтримка канадської ініціативи “Безпечне небо”, покликаної виключити повторення трагедій літаків рейсу PS752 і MH17, а також міститься заклик приділяти особливу увагу потребам родичів жертв авіакатастроф.
Нагадаємо, влада Ірану відкликали пропозицію щодо виплат сім’ям загиблих пасажирів літака Міжнародних авіаліній України, збитого в січні 2020 роки над Тегераном.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet