Представник Росії не з’явився на засідання ТКГ

Новини політики

Борис Гризлов не взяв участі в сьогоднішній відеоконференції. Київ наполягає на виконанні низки вимог.

Представник Росії на переговорах Тристоронньої контактної групи Борис Гризлов не брав участі в засіданні в середу, 16 грудня, повідомляє прес-служба української делегації.

“Українська делегація знову нагадала про свою позицію – основою врегулювання є весь комплекс домовленостей, досягнутих у рамках Нормандського формату, а також Мінські домовленості як такі, і підтверджує свою готовність продовжити послідовно працювати для їхньої реалізації, для чого, зокрема, і запропонувала свій План спільних кроків”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Леонід Кравчук вимагає від російської сторони як учасника ТКГ взяти на себе політичну відповідальність і офіційно визначити свою позицію про необхідність виконати домовленості, досягнуті в Парижі.
Українська сторона продовжує наполягати на реалізації таких заходів:
  • безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб,
  • звільнення утримуваних осіб,
  • розблокування російською стороною роботи КПВВ,
  • фіналізація домовленості про дев’ятнадцять ділянок розмінування,
  • фіналізація домовленості про чотири нові ділянки розведення,
  • забезпечення вільного і безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України.
Також зазначається, що до відкриття КПВВ Щастя залишається п’ять діб й “у російської сторони не залишиться формальних приводів не відкривати зі свого боку КПВВ”, “тому що вже всі технічні умови для такого відкриття (точка розвороту автобусів) будуть виконані урядом України”.
Раніше Кравчук заявив, що не бачить передумов для проведення зустрічі лідерів нормандського формату навіть у 2021 році. Сенсу у зустрічі також не бачать і в Росії.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet