Троє українців повернулися додому після в’язниці в Лаосі – Денісова

Новини України

Омбудсмен наголосила, що за українських громадян боротьба тривала 500 днів. У ніч на 15 грудня вони прибули в Україну.

Троє громадян України, які перебували в тюрмі Лаоської Народно-Демократичної Республіки, були звільнені і вже повернулися на батьківщину. Робота щодо їхнього звільнення почалася ще влітку минулого року, написала на своїй сторінці у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“500 днів тривала боротьба за долю громадян України, які перебували в ув’язненні в пенітенціарній установі Пхонгтхонг в м. В’єнтьян Лаоської Народно-Демократичної Республіки. Зараз вони звільнені. Перший чоловік був звільнений з вказаної установи 2 жовтня, а ще двоє – 18 листопада”, – повідомила Денісова.

Вона додала, що українці прибули на батьківщину в ніч на 15 грудня.

Омбудсмен висловила подяку за допомогу у звільненні наших співгромадян президенту Лаосу Буннянгу Ворачіту, котрий прийняв рішення про звільнення, і верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, вона активно допомагала у вирішенні питання.

Також Людмила Денісова подякувала Надзвичайному і Повноважному Послу України в Королівстві Таїланд і за сумісництвом в Лаоській Народно-Демократичній Республіці Андрію Бешті і всім працівникам посольства.

З якої причини громадяни опинилися у в’язниці Лаосу, не повідомляється.

До цього повідомлялося про те, що в Україну повернулися двоє громадян, яких три роки утримували в Іраку. Євген Фоменков і Олександр Санпітер були захоплені ще в липні 2017 року.

Влітку на батьківщину повернулися 14 моряків танкера Рута після трьох років ув’язнення в Лівії. Через складну внутрішньополітичну ситуацію в Лівії розгляд справи українців судовими інстанціями тривав протягом тривалого періоду.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet