ОТРИМАЛИ  НАГОРОДИ  З  ПЕРШИХ  РУК

Публікації Трибуни Праці

У нашій газеті за 6 листопада була вміщена розповідь директора Іванківського районного центру дитячої та юнацької творчості Наталії Василишиної про наших юних земляків – переможців дитячо-юнацького конкурсу «Енергоатом: енергія, що живить мрії!». Там ми опублікували й світлини школярів-учасників цього уже традиційного протягом останніх років конкурсу, а також їх робіт. Сьогоднішній фотозвіт – про вручення їм заслужених нагород.
Їх привезли в Іванків 15 грудня особисто в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, віце-президент НАЕК з розвитку Герман Галущенко, виконавчий директор цієї компанії з персоналу Олег Бояринцев та голова профкому «Енергоатома» Олексій Лич. (Останній – наш земляк: виходець з с. Тетерівське).
– Цей конкурс, – розповідав мені опісля нагородження переможців цьогорічного такого конкурсу Олексій Васильович, – має профорієнтаційне спрямування. Адже ми зацікавлені в ранньому, якщо можна так сказати, доборі кадрів для атомної енергетики – ще з шкільної парти. Нас цікавлять творчі особистості, які, усвідомивши вагу і роль цієї галузі в житті країни, свідомо захочуть пов’язати з нею свою трудову діяльність. Притому, основну ставку робимо на регіони навколо українських АЕС, де значення такої нашої роботи особливо важливе.
– «Енергоатом» – соціально орієнтована компанія. Тому і в такій формі теж, і такими методами роботи з населенням ми намагаємось донести до людей всю важливість своєї діяльності на сучасному етапі розвитку суспільства. Що вона екологічно чиста, що вона максимально сприяє економічному розвитку нашої держави, забезпечує енергетичну її безпеку. Взагалі, цей і подібні конкурси – це спосіб краще ознайомлювати населення з роботою наших станцій та інших об’єктів галузі атомної енергетики.
Якщо говорити про мою рідну Іванківщину, то це прилеглий до Чорнобильської зони регіон, де після катастрофи 1986 року на ЧАЕС нагромадилося стільки проблем і негативу навіть у психологічному плані, що й досі тут треба проводити різнопланову роботу з людьми, в тому числі роз’яснювальну. Й такі от конкурси нам у цьому теж допомагають…
Це моє переконання: такі форми роботи повинні проводитись широко і різнопланово, особливо серед дітей. Якщо раніше ми направляли на профільну підготовку спеціалістів для своєї галузі переважно з міст-супутників українських АЕС, то в останні роки добираємо майбутніх студентів вузів вже із значно більшої території країни…
Вручаючи того дня цінні подарунки й нагороди від ДП «НАЕК «Енергоатом», – а вони були підготовлені для всіх 13-ти учасників конкурсу! – керівник «Енергоатома» із задоволенням відзначив, що нинішнього року кількість юних представників ще Іванківського району збільшилась. Як і зросла їхня майстерність в різних номінаціях. Що не лише радує в творчому плані, а й свідчить про усвідомлений вибір дітьми напрямку можливої майбутньої своєї діяльності.
За браком газетної площі не буду перераховувати тематику робіт переможців і лауреатів, представлених на конкурс-2020 «Енергоатом: енергія, що живить мрії!», а також їх наставників: вони вже називалися в листопадовому номері «Трибуни праці». Проте деякі імена варто нагадати. Це Андрій Гончар (пісочна анімація, перше місце), Анастасія Демиденко (вироби з бісеру, третє місце), Анна Шихненко (номінація рефератів на тему «Ядерна енергія і світ», заохочувальне місце). Лауреатами конкурсу стали Катерина Богданович (образотворче мистецтво), Анастасія Мельниченко (вишивка стрічками), Богдан Поляков (художня кераміка).
Подарунки й Подяки за значний внесок у підготовку переможців і лауреатів конкурсу були вручені й керівникам творчих секцій, плідні викладацькі зусилля яких стають запорукою постійних перемог їхніх вихованців у різних конкурсах обласного та всеукраїнського рівнів.
На знімках: моменти вручення подарунків і нагород; колективне фото на згадку; ознайомлення гостей з приміщеннями та виробами вихованців різних секцій ЦДЮТ.

Павло СМОВЖ.

   Фото автора.