Київ сподівається на Польщу у питанні COVID-вакцин

Новини України

Українська влада зараз веде переговори про отримання вакцини за двома напрямками – з виробниками і з іншими країнами.

Польща стане посередником України для отримання COVID-вакцин з Євросоюзу. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, 23 грудня.

Влада зараз веде переговори за двома напрямами для отримання вакцини від коронавірусу – безпосередньо з виробниками і керівництвом країн.

“Тривають активні переговори з Польщею, яка може стати країною посередником в отриманні вакцин з ЄС. Алгоритм дій погоджений в рамках всіх гілок влади і ми за ним рухаємося”, – сказав Шмигаль.

За його словами, в України буде достатньо коштів для закупівлі вакцин. На це вже передбачено 3 млрд грн в бюджеті, а також буде створено спеціальний фонд, який буде “акумулювати кошти на вакцини і доплати лікарям”.

Також Шмигаль розповів, що в Україні затвердили план вакцинації населення від коронавірусу, що включає пріоритетні групи.

“План включає пріоритетні групи та етапи вакцинації, описує логістичну складову і процеси для організації кампанії. Звичайно, документ буде оновлюватися залежно від вихідних даних”, – додав він.

Прем’єр запевнив, що крім вже закладених 8 млн вакцин, які Україна отримає в рамках глобальної ініціативи COVAX, влада працює, щоб в 2021 році отримати значно більшу кількість вакцин.

Напередодні був затверджений план вакцинації українців від коронавірусу, згідно з ним, вакцинацію планують почати вже в січні і за рік мають намір вакцинувати 20 мільйонів осіб. При цьому в плані на вакцинацію перераховані тільки люди з так званої групи ризику.

AstraZeneca. Вакцина, яку чекають в Україні


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet