Творчість, що долає травми війни

Публікації Трибуни Праці

 

На початку грудня в Києві вдруге відбулася виставка “Творчі студії майстрів-ветеранів”. Минулого року на ній були представлені роботи 5 учасників АТО/ООС, а цього року – вже 19 різнопланових експозицій: картини, прикраси з епоксидної смоли, вироби з дерева, шкіри, металу, предмети інтер’єру у стилі стімпанк, надреалістичні ляльки, щітки-мотанки та інші дивовижні витвори. Це яскравий приклад творчості та самозайнятості українських захисників, для яких творчість стала особистим шляхом психологічного відновлення після війни.

Пишаємося, що серед самобутніх майстрів – і два ветерани з Іванкова: Ярослав Гаркуша та  Роман Пархомець. Про кожного з них варто розповісти окремо.

ЯРОСЛАВ Гаркуша – філуменіст, майстер сірникової архітектури. До війни вже займався виробами з сірників, але дуже мало та рідко. Батько двох дітей, він більше часу віддавав роботі на фармацевтичному підприємстві. Втім, жага створити щось вартісне та нове ніколи не полишала чоловіка, а особливо – авантюрний задум  «Дитинець Древнього Києва». Після сімейного відпочинку у парку «Київська Русь»  ним оволоділа ідея зробити «Дитинець» з сірників своїми руками. Невеликі вироби, на які вистачало часу, переважно йшли на подарунки родичам та друзям.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Людмила ШЕЛЕСТ,

заступник директора Іванківського ЦСПР.