Нардеп: Україна запропонує бартер за COVID-вакцину

Новини політики

Уряд готує пропозицію виробникам вакцин про перевезення препаратів літаком Мрія, щоб в обмін прискорити отримання вакцин України або отримати їх позачергово, каже нардеп.

“Слуга народу”, глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький заявляє, що влада України запропонує виробникам вакцини проти коронавірусу свої послуги з транспортування препарату літаком Мрія в обмін на отримання вакцини. З такою заявою він виступив в ефірі телеканалу Україна 24.

Він нагадав, що за угодою в рамках ініціативи COVAX Україна повинна отримати вакцину в кінці лютого – початку березня.

“Але на сьогодні зусиллями Міністерства закордонних справ, президента України, ведуться переговори з виробниками, з президентами країн, де знаходяться виробники, щоб отримати цю вакцину як можна раніше”, – зазначив нардеп.

За його словами, уряд готує пропозицію щодо таких виробників, як Pfizer, BioNTech і AstraZeneca, щоб використовувати для транспортування вакцини найбільший літак у світі Ан-225.

“Найпотужніший літак у світі можна оснастити спеціальним обладнанням для підтримки температури мінус 70, і за це прискорити отримання вакцини, якщо ми будемо доставляти цю вакцину на інші замовлення, які надходять до компаній-виробників. Ми будемо просити, щоб отримати позачергово, поза квотою вакцини”, – заявив депутат.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, що переговори щодо вакцини ведуться з Індією, Великобританією, Францією та іншими країнами. А в МЗС повідомили, що також домовляються з Китаєм.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet