Два українських архітектурних проекти потрапили в список кращих від Archdaily

Огляд преси

Українські архітектурні проекти пропонують використовувати як майданчики для будівництва скелю і простір під землею.

Архітектурне видання Archdaily внесло до списку кращих нереалізованих проектів дві архітектурні пропозиції українських компаній. Про це йдеться на сайті видання.
Зокрема, видання зазначило український проект “Air” від Yakusha Design і “Plan B” від Sergey Makhno Architects. Всього в списку Archdaily 12 проектів. Їх обирали читачі видання.
Проект підземного будинку-бункера “Plan B” від Sergey Makhno Architects передбачає автономний будинок під землею на глибині 15 м., Який “за комфортом не поступається наземному”. У зовнішній частині будівлі розміщена вертолітна площадка. Площа проекту – 172 км. м.
“Зовні споруда нагадує вхід в музей або навіть на військову базу. Ми постаралися створити просту і лаконічну форму, яка у всій перспективі говорила б про надійність, але також була б естетично привабливою”, – йдеться в описі проекту.
Проект “Air” від Yakusha Design розміщений на скелі в Португалії і тримається на вертикальній стіні. Скляна конструкція має кут огляду в 270°.
В описі проекту йдеться, що він повинен бути реалізований в стилі “живого мінімалізму”. Дизайнери зробили акцент на живі натуральні матеріали: солому, грубо оброблені колоди, глину. У ванній встановлено скло з регулюванням прозорості. Площа приміщення – 48 кв. м.
“Сучасний світ спонукає дві тенденції: з одного боку – повна відкритість і чесність, майже прозорість життя, з іншого – повернення до витоків, єдність з природою і максимальна простота в побуті”, – розповідає про проект його автор Вікторія Якуша, засновниця студії Yakusha Design .
Нагадаємо, експериментальний проект Chengdu’s Qiyi City Forest Garden в китайському мегаполісі Ченду – зазнав краху.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet