Кінець епохи некомпетентності? Українці визнали альтернативою владі професійну команду Юлії Тимошенко

Публікації Трибуни Праці

 

Наприкінці грудня соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування суспільно-­політичних настроїв українців. Вони, ці результати, стали наочною ілюстрацією рівня життя громадян і підсумком їхнього ставлення до влади.

Поклавши великі сподівання на нову молоду владну команду понад рік тому, вже зараз українці остаточно зрозуміли: країну ведуть хибним шляхом (так думають 71% опитаних). Владу звинувачують у некомпетентності, корумпованості та хаотичності. Це й не дивно, адже більш як 70% людей вважають, що економічне становище в Україні погіршилось за останні півроку. Більше половини українців (56% опитаних) відчули погіршення фінансової ситуації у власних родинах. І пов’язують вони це саме з некомпетентністю влади, а не епідемією коронавірусу. Адже знають, що продумані, виважені рішення могли б краще приборкувати розповсюдження хвороби, зупиняти економічний спад і тотальне збідніння родин.

Політичний аналітик Дмитро Корнійчук пояснює такі результати дослідження тим, що «багато хто пам’ятає, наскільки менш болісно для країни й для кишені кожного Україна пройшла через світову економічну кризу 2008­2009 років за прем’єрства Юлії Тимошенко». Експерт нагадує, що тоді ситуація у світі була набагато гіршою, ніж зараз, але Україна витримала ті випробування гідно: тарифи не збільшувалися, надавався соціальний захист, а економіка відновлювалася.

Перші свідчення того, що українці переглянули своє ставлення до політичних сил, з’явилися після оприлюднення офіційних результатів місцевих виборів. Як не намагалися деякі політичні гравці привласнити собі перемогу, але голосування показало, що «Батьківщина» Тимошенко стала першою серед опозиційних партій за кількістю депутатів, проведених до рад різних рівнів. І хоча провладна «Слуга Народу» опинилася на першому місці серед усіх політичних сил, однак цифри показували впевнене падіння рейтингу команди Президента.

Як було зазначено вище, українців обурює хаотичність дій і рішень влади. Згадати хоча б впровадження «карантину вихідного дня», залякування локдаунами, дати яких переносилися безліч разів, «покращення» для малого бізнесу тощо. Кардинально протилежним підходом до роботи вирізняється команда Тимошенко. Провівши глибинний аналіз ситуації на всіх рівнях суспільного життя, прорахувавши можливості бюджету і дослідивши шляхи отримання додаткових – не запозичених – коштів, Юлія Тимошенко склала план дій для боротьби з коронавірусною інфекцією. І, незважаючи на перебування в опозиції, лідер «Батьківщини» пропонувала свою експертну допомогу, надавала готові обґрунтовані рішення. Вона з командою домоглася ухвалення парламентом постанови, якої має дотримуватися уряд для ефективної боротьби з COVIDом. Після оголошення результатів місцевих виборів Тимошенко звернулася до всіх патріотичних невладних сил і закликала до об’єднання, а своїм депутатам надала готовий план дій для протидії коронавірусу на місцях.

Напередодні ухвалення бюджету на 2021 рік, помітивши спроби деяких політичних сил позбавити медицину гідного фінансування, Юлія Тимошенко домоглася створення у державному кошторисі на наступний рік спеціального антиковідного фонду, кошти з якого підуть на лікування, виплати медикам і оснащення необхідним обладнанням лікарень. Саме завдяки «Батьківщині» бюджет­-2021 став більш «людяним»: команда домоглася підвищення зарплат вчителям, підтримку місцевих громад і оборонної сфери.

Такі послідовні кроки для соціального захисту громадян та інтересів країни зумовили суттєве зростання рейтингу «Батьківщини» Тимошенко: за останній місяць кількість прихильників політичної сили зросла на третину (за даними опитування «Рейтингу», за «Батьківщину» готові голосувати 11% тих, хто вже визначився з вибором). І це на фоні того, що позиції решти провідних політсил залишилися незмінними, а «слуги народу» ще й втратили.

Сьогодні, коли країна перебуває у складному економічному становищі, насувається ще й політична криза. Соцопитування свідчить, що українці вже стали замислюватися над відставкою Президента (39% опитаних) й уряду (60%), а також розпуском парламенту (58%). І стабілізувати ситуацію, безумовно, зможе досвідчений управлінець. Такий, як Юлія Тимошенко, рівних якій у вітчизняній політиці немає. Досвід і орієнтація на результат, готовність об’єднуватися і шукати компроміс роблять її єдиною альтернативою нинішній розгубленій владі. Й очевидно, що українці вже визначилися з тим, кому довірять управляти країною і захищати інтереси громадян.