Збитий рейс МАУ: Данилов заявив про компенсацію

Новини України

Україна не повинна приймати компенсації Ірану, вважає секретар РНБО. А розмір грошових виплат, на його думку, ніби наперед визначають сім’ї загиблих.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов вважає, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію влади Ірану щодо компенсації в справі про збитий літак МАУ рік тому. Розмір компенсації повинні визначати сім’ї загиблих. Про це Данилов заявив в ефірі телеканалу Прямий.

“Сьогодні є процедура, згідно з якою є певна пропозиція іранської сторони. Я не вважаю, що ми повинні її приймати. Вона не відповідає тому стану речей, який є, і тієї вини, яку має нести на собі держава Іран”, – сказав секретар РНБО .

Він також додав, що розмір компенсації повинні визначати родичі тих, хто загинув під час катастрофи літака під Тегераном 8 січня 2020 року.

“Це повинні вирішувати, в першу чергу, родичі, але ми вважаємо, що це не та сума, про яку необхідно вести розмови”, – наголосив Данилов.

Додамо, що Тегеран в кінці грудня запропонував виплатити родичам жертв по 150 тисяч доларів.

Також Олексій Данилов заявив, що не відкинута можливість перекваліфікувати цю справу на статтю про теракт.

“Я дуже обережно скажу. На сьогодні є наслідок, є певна стаття, щодо якої йдуть процесуальні процеси… Але є розуміння, що в будь-який момент справа може отримати іншу кваліфікацію”, – заявив Данилов.

Тегеран планував підробити дані про катастрофу МАУ – глава Нацбюро

Раніше ми повідомляли, що Іран виплатить компенсації за збитий український літак згідно з міжнародними нормами.


Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet