Епідеміолог оцінила ефективність карантину в Україні

Новини України

Вплив локдауна на епідеміологічну ситуацію в країні буде залежати від відпрацювання на місцях, вважає фахівець.

В Україні діють мінімальні обмежувальні заходи, щоб не створювати населенню дискомфорт, але ефективність карантину буде залежати від дотримання цих заходів на місцях. Про це заявила головний спеціаліст МОЗ із епідеміології Наталія Виноград, повідомляє Інтерфакс-Україна в неділю, 10 січня.

“На сьогодні ці (обмежувальні заходи – ред.) є перевіреними технологіями в інших державах і територіях. Вони введені в дуже мінімізованому обсязі. Це не карантин, слово недоцільно використовувати. Це посилені протиепідемічні заходи – так записано в законі України про захист населення від інфекційних хвороб. І він відповідає цьому в обсязі, який сьогодні введений. У нас немає дуже жорстких обмежень – заборона виходу (з приміщень), заборона перебування, дистанція видалення від місця постійного перебування. У нас не закрито рух транспорту, у нас не закриті кордони. Фактично, у нас обмежувально-ізоляційні заходи не введені”, – сказала Виноград.

На її думку, вводити обмежувально-ізоляційні заходи немає необхідності, оскільки є зниження захворюваності.

“У нас є достатньо високий ризик – це функціонування транспорту, яке триває навіть за умови дотримання регламентів. Там повинен бути дуже серйозно витриманий режим знезараження”, – додала епідеміолог.

Виноград зазначила, що в Україні впровадили посилені протиепідемічні заходи, а не карантин.

“Ми закрили “больові точки” – там, де найбільша ймовірність зараження людей. Це дуже мудро. Тому що це не порушить життєдіяльність територій, це не принесе реальний дискомфорт людям у святкові дні. Але це хоча б захистить їх від зайвих, непередбачених факторів ризику, які можуть бути визначальними в поширенні збудників. Тому без чого можна обійтися – обходимося на цей період. Як це буде реально – залежить від того, яка щільність населення, тривалість спілкування, яка кількість людей буде знаходитися в місцях підвищеного ризику зараження і яка кількість людей буде порушувати введені заходи”, – наголосила вона.

Водночас ефективність заходів буде залежати від чіткого впровадження цих заходів на тій чи іншій території, вважає епідеміолог: “Будемо говорити про результативність в залежності від того, як відпрацюють ситуацію на місцях. Це дуже важливо”.

Експерт МОЗ продовжила, що рішення про введення обмежувальних заходів після свят не було випадковим – фахівці зараз враховують потенційну загрозу поширення нових варіантів вірусу.

“Їх прописують три групи: британська, африканська, американська. Будь-який з цих варіантів має значно вищий потенціал до зараження. Він викликає більшу кількість і більш швидке зараження. Скоротився інкубаційний період, а від цього, за математичними підрахунками, дуже різкий приріст нових захворювань. Тому у нас період (свята), коли люди мали випадкові тривалі спілкування з іншими за межами сімей – досить серйозний фактор ризику з урахуванням епідеміології на активації епідемічного процесу”, – говорить Виноград.

Вона додала, що навіть якщо в Україну не прийдуть нові штами, цього достатньо для того, щоб збільшилася кількість випадків захворювання. У зв’язку з цим дуже важливі нормальне функціонування і виявлення випадків захворювань.

“Люди повинні бути вчасно вилікувані і ізольовані. На цьому моменті акцентують увагу всі держави світу. Відстеження переміщення людей, які пішли на самоізоляцію – це критичний момент, який є найбільш оптимальним”, – резюмувала Виноград.

Нагадаємо, що в Україні майже сотня COVID-смертей за день. При цьому кількість українців, які видужали від коронавірусу, більша, ніж кількість тих, що заразилися.

Також повідомлялося, що в Києві було зафіксовано понад 400 випадків COVID-19. При цьому одужали за добу на півсотні більше киян, ніж захворіли. Водночас померли десять жителів столиці.


Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet