Кулеба про успіхи щодо Донбасу: І є, і немає

Новини України

Глава МЗС порівняв досягнення у переговорах щодо Донбасу з “котом Шредінгера”, а також заявив, що Росія гальмує переговорний процес, вичікуючи можливості вирішити його на своїх умовах.

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, чого вдалося домогтися торік для вирішення конфлікту на Донбасі, зазначивши, що успіх одночасно є, і його немає. Про це Кулеба заявив в інтерв’ю Обозревателю.

“Прогрес на донбаському треку нагадує мені парадокс кота Шредінгера. Він одночасно існує і одночасно відсутній”, – заявив глава МЗС.

За його словами, в 2020 році вдалося домогтися найтривалішого з початку російської агресії перемир’я, що мінімізувало кількість жертв.

“Ми важко йшли до цього результату. Безумовно, це досягнення, яке показує, що прогрес є. Також все, про що було домовлено на паризькому саміті, Україна виконала”, – повідомив Кулеба.

При цьому глава МЗС наголосив, що Росія зробила все, щоб нічого не виконати зі свого боку.

За його словами, в питанні врегулювання ситуації на Донбасі російська сторона займає вичікувальну позицію. Вона хоче вирішити її на своїх умовах.

“Якщо чогось нас і навчив досвід переговорів з Росією щодо Донбасу – це те, що вона постійно чекає на оптимальні обставини, щоб врегулювати ситуацію на своїх умовах. Коли вони не бачать можливості це зробити – починають дуже сильно тиснути на гальма”, – зазначив міністр.

Він вважає, що нинішній стан речей може влаштовувати Москву в короткостроковій перспективі. При цьому можливість переговорів з Росією досі є, і вона може повернутися до конструктиву.

На думку Кулеби, однієї з причин паузи в переговорах щодо Донбасу були вибори в США, коли в Кремлі дивилися, “з якою саме адміністрацією будуть торгуватися”.

Раніше повідомлялося, що переговори щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі зайшли в глухий кут через позицію Російської Федерації.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet