Польща значно скоротила видачу віз українцям

Огляд преси

Майже половина українців, які планували в’їхати на територію сусідньої країни в 2020 році, отримали відмову у візі в Польщу.

Польща в 2020 році видала українцям понад півмільйона віз. У той же час, польські консульства відмовили в наданні документів на в’їзд майже 16 тисячам громадян України. Про це у вівторок, 12 січня, повідомляє Укрінформ з посиланням на відповідь прес-служби МЗС Польщі.
Видання підкреслює, що в 2019 році українці отримали майже вдвічі більше польських віз.
“За даними МЗС, в порівнянні з 2019 роком кількість виданих українцям віз скоротилося на 43,1% (899 605 віз в 2019 році – ред.), що було викликано пандемією коронавірусу”, – пише Укрінформ.
У той же час, в МЗС Польщі уточнили, що в період ослаблення обмежень пріоритет надавався тим українцям, які подавалися на працевлаштування в аграрному секторі Польщі.
Також, за повідомленням дипломатів, в 2020 році 15 765 громадян України отримали відмову в отриманні віз.
За даними Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебували понад 1,3 млн українців. На початку локдауну, у другій половині березня, з Польщі виїхали понад 150 тис. українських трудових мігрантів. Влітку українці почали масово повертатися на роботу в Польщу.
Влада Польщі дозволили трудовим мігрантам з-за меж ЄС, зокрема громадянам України, які на момент локдауну легально перебували в країні, і далі залишатися в РП після закінчення терміну дії віз протягом всього періоду пандемії і 30 днів після її завершення. Ця норма функціонує досі.
Нагадаємо, що українці, як живуть в Польщі, отримають COVID-вакцину безкоштовно. Зможуть безкоштовно вакцинуватись українці, які легально перебувають на території Республіки.
Також президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про спрощення процедури залучення медиків з-за кордону для залучення їх до боротьби з епідемією коронавірусу.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь