Зеленський обговорив вакцинацію з главою Єврокомісії

Новини України

У прагненні бути здоровими українці не відрізняються від європейців, наголосив Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйен. Основна увага під час розмови була приділена заходам стримування пандемії COVID-19 і забезпечення населення якісними сертифікованими вакцинами. Про це повідомляє прес-служба глави держави в п’ятницю, 29 січня.

Так, за словами Зеленського, виділених вакцин у рамках фонду COVAX буде недостатньо для щеплень у 2021 році критично необхідної кількості населення. Тому він закликав до більш активного залучення Єврокомісії до переговорного процесу України з виробниками.
“У прагненні бути здоровими українці не відрізняються від європейців. Прискорення поставок вакцини може стати сильним сигналом того, що Європейський Союз радий бачити Україну за столом не тільки коли все добре, але і в складних ситуаціях”, – зазначив президент України.
При цьому він висловив подяку за ініціативу Євросоюзу щодо створення механізму передачі вакцини країнам-партнерам.
“Поставка вакцини – це не тільки питання здоров’я і життя українців, а й політики та геополітики”, – зазначив глава держави.
У свою чергу Урсула фон дер Ляйен запевнила, що протягом 2021 року і країни ЄС, і держави-сусіди отримають достатню кількість доз вакцини.
“Зараз весь світ переживає безпрецедентну хвилю одночасної вакцинації”, – сказала вона.
Раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов допустив, що Україна може не отримати вчасно необхідну кількість вакцини від коронавірусу. Він пов’язав це з величезним попитом на ринку і позицією деяких виробників, які не зацікавлені працювати з невеликими замовленнями.
Також стало відомо, що Україна готова викуповувати надлишкові вакцини від коронавірусу у країн-членів Євросоюзу.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet