Настільний теніс в Україні: як його розвиває SETKA CUP

Новини спорту

Настільний теніс можна назвати дуже доступним видом спорту. Він не вимагає великих фінансових витрат на екіпіровку і тренування, а також величезних просторів.

Але при цьому спортсмени отримують збалансоване фізичне навантаження і, звичайно ж, масу задоволення. Особливо коли мова йде про змагання, які організували професіонали.

Три роки тому в Україні з’явилася спеціалізована платформа SETKA CUP, яка займається розвитком і популяризацією настільного тенісу. За цей час вона стала наймасштабнішою у нашій державі. Загальна площа локацій у трьох містах-мільйонниках, де проходять турніри і тренування, перевищує 2700 кв.м. Яку користь ця платформа може принести любителям настільного тенісу, розповідає організатор турнірів Денис Калачевський.

– Що нового створила в Україні SETKA CUP?

– Ми – одночасно і професійна ліга, і платформа для розвитку настільного тенісу в Україні. З самого початку нашою метою була не тільки організація комерційних і некомерційних турнірів в форматах онлайн і офлайн, але і проведення заходів для гравців і фанатів. До слова, одне з наших нововведень, яке є унікальним для нашої і навіть сусідніх країн, це профільні медіа, присвячені настільному тенісу. Наша команда щотижня випускає кілька сюжетів: інтерв’ю з тенісистами, огляди подій і кращих ігрових моментів. Подивитися їх можна на нашому каналі в YouTube. Щомісяця відеосюжети набирають понад 50 тисяч переглядів. Нещодавно ми також почали додавати до випусків субтитри англійською мовою, і тепер наші випуски дивляться не тільки в Україні, а й в усьому світі.

– Можна сказати, що настільний теніс в нашій країні користується популярністю?

– Ми якраз і працюємо над тим, щоб цей прекрасний вид спорту став максимально популярним, сприяємо підвищенню рівня гравців і тренерів На сьогодні у нашій лізі понад 550 рейтингових спортсменів та більше 5000 фанатів настільного тенісу. І це, безумовно, не кінцева цифра. Ми бачимо потенціал для того, щоб ця кількість росла. Щоправда, через відсутність якісних умов для занять в маленьких містах батьки не часто вибирають настільний теніс для своєї дитини. Але сподіваємося змінити цю ситуацію.

Один з головних напрямів роботи – організація різних змагань для професійних і напівпрофесійних гравців, від щоденних локальних до всеукраїнських некомерційних змагань. Значну увагу приділяємо відкритим некомерційним турнірам для дітей. Попередні змагання сподобалися учасникам, тому найближчим часом будемо анонсувати проведення нових турнірів.

Також починаємо проводити навчальні заходи. Запрошуємо найбільш авторитетних людей зі світунастільного тенісу, у тому числі – чемпіонів і заслужених тренерів України. У нас великі плани на майбутнє в цьому напрямі.

– Де проводяться турніри SETKA CUP?

– Ми розуміємо, наскільки важливо мати сучасні умови для дійсно серйозного рівня тренувань і змагань. Тому відмовилися від використання вже готових спортзалів. Обладнали власні локації. Дві з них – у Києві та Дніпрі – добре знайомі учасникам наших турнірів. Тепер до них додається нова локація у Львові. Вона складається з двох арен з назвами “Лондон” і “Пекін”. Остання стала найбільшою серед всіх залів нашої організації – 8 на 16 метрів. Фактично на ній можна проводити турніри будь–якого рівня. З відкриттям локації у Львові загальна площа всіх наших залів збільшилася до 2730 квадратних метрів.

Кожен учасник турніру може отримати особистісну, професійну і тренерську підтримку. Для задоволення запитів тенісистів в штаті SETKA CUP є ком’юніті-менеджер, який оперативно допомагає вирішити як організаційні, так і будь-які інші питання гравців.

– Які умови ви пропонуєте учасникам турнірів?

– Максимальний комфорт гравців – це один з основних наших пріоритетів. Інфраструктура всіх залів відповідає сучасним європейським стандартам. Вони обладнані професійними системами освітлення, вентиляції і кондиціонування. На кожній локації додатково передбачені тренувальні зали, куди наші спортсмени можуть прийти в будь–який час.

Хочу зазначити, що ми з повагою ставимося до всіх гравців, ніколи не ігноруємо їхні прохання і звернення. Кожен може зайти до мене в кабінет, щоб обговорити будь–яку ситуацію або внести свої пропозиції. Ми це дуже заохочуємо та цінуємо.

В організації турнірів ми орієнтуємося на міжнародний і європейський досвід в плані вимог як до інфраструктури локацій, так і до складання індивідуального графіка кожного спортсмена. Такий графік враховує потреби гравця в відпочинку і підтримці фізичної форми. Крім того, ми впроваджуємо передовий зарубіжний підхід до зйомки і трансляції матчів.

– Хто може взяти участь в турнірах?

– У нас грають більше 500 рейтингових гравців. Але ми організуємо щоденні турніри для дорослих різної кваліфікації та віку. Крім того, завдяки орієнтації на міжнародну практику, надаємо необхідні умови тренувань професійним українським гравцям, які виступають в західноєвропейських клубах. До Києва, Дніпра, і тепер уже до Львова постійно приїжджають гравці з інших регіонів країни. Ми завжди допомагаємо їм у вирішенні питань трансферу, проживання і навіть харчування.

– Як ви розвиваєте ком’юніті? Багато українських любителів настільного тенісу хочуть отримувати більше інформації про цей вид спорту. Де вони можуть це робити?

– Це одне з ключових питань для нас, і ми постійно над цим працюємо. Про власні унікальні медіа я вже згадував. У першу чергу, з їхньою допомогою ми об’єднуємо спортсменів і фанатів настільного тенісу, висвітлюючи різні сторони життя в світі настільного тенісу.

Взагалі ж, SETKA CUP – це дружнє співтовариство для всіх професіоналів і любителів настільного тенісу. Тут вони знайомляться один з одним, діляться новинами і обмінюються досвідом. Ми бачимо свою місію в тому, щоб продовжувати розвивати цей спорт і спільноту навколо нього в нашій країні.