Як знизити тарифи – план Юлії Тимошенко

Публікації Трибуни Праці

 

У новому 2021 році Україну сколихнула тарифна криза. Вона змусила людей по всій країні виходити на вулиці, аби достукатися до влади й дати нарешті зрозуміти: людям не під силу ті непомірні ціни, які вона встановлює.

 

Після низки протестів, що прокотилися регіонами країни, уряд все ж зреагував на проблему. Втім, озвучені Прем’єр­міністром шляхи розв’язання тарифного колапсу навряд чи зможуть владнати ситуацію.

Так, запропонована ціна газу для населення, котра, за словами Прем’єр­міністра, повинна становити 6 гривень 99 копійок, має насправді бути набагато нижчою. Для цього є всі підстави. Якби у влади була політична воля зламати корупційні схеми, котрі, як за попередників, так і зараз, позбавляють українців їхнього права отримувати дешевий газ власного видобутку.

Розв’язання цього питання не потребує надто багато часу. Якщо зі знанням справи підійти до нього, то вже за два тижні можна встановити ціни на газ не вище трьох гривень. І зробити це можливо рішенням Верховної Ради.

Швидкий план зі встановлення справедливих тарифів на газ запропонувала Юлія Тимошенко та її «Батьківщина». Лідер політсили впевнена, що потрібно негайно ухвалити давно поданий «Батьківщиною» законопроєкт, за яким громадянам України відпускався б газ власного видобутку з рентабельністю, не вищою за 30%.

Законом також потрібно визначити, що газ із газових сховищ  відпускається за тією ж ціною, за якою він був закачаний, з урахуванням вартості зберігання та транспортування. Це, за її словами, дозволить швидко знизити ціну палива для населення.

«Ціна на газ не буде вищою за три гривні за кубометр, а не сім гривень, як зараз пропонують», – пояснила Юлія Тимошенко під час брифінгу у Верховній Раді.

Водночас політичний експерт Дмитро Корнійчук, коментуючи тарифну кризу на своїй сторінці у Facebook, зауважив, що в цій ситуації саме депутатам потрібно взяти на себе відповідальність і подбати про українців та ухвалити справедливе рішення, яке дозволить розв’язати тарифну проблему в інтересах людей.

«Якщо Кабмін Шмигаля наполегливо покриває тарифний грабунок людей, то повинна негайно втрутитися Рада і підтримати ініціативу Тимошенко: ухвалити підготовлений «Батьківщиною» законопроєкт, в якому зобов’язати «Нафтогаз» продавати газ українського видобутку за формулою «собівартість видобутку+30% рентабельності». А газ із підземних сховищ, що належать народу, реалізовувати за вартістю «ціна закупівлі + ціна зберігання + транспортування». Подивимося тепер, чи здатний взагалі цей парламент з його монобільшістю ухвалювати хоч якісь самостійні рішення. Чи там тільки можуть «підмахувати» антисоціальні та антинародні закони, які «спускають» з Офісу Президента», – переконаний політичний експерт.

Команда «Батьківщини» працює на лише в столиці, а й на місцях, захищаючи інтереси людей. За її ініціативою вже чотири сотні місцевих рад виступили з протестом проти «драконівських» цін та ініціювали звернення місцевих жителів до керівництва держави з вимогою негайного вирішення тарифного питання.

Конструктивна, базована на багаторічному досвіді позиція «Батьківщини» Тимошенко у тарифному питанні дає сподівання на те, що воно буде розв’язане найближчим часом на користь людей.

Не можна сьогодні оминути увагою і той факт, що на тлі низки потрясінь, а в додачу – і тарифного безладу, люди почали все більше розуміти, у кого варто шукати захисту, підтримки та впевненості в новому дні. Показовими в цьому випадку є результати соціологічних досліджень.

Так, згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного наприкінці січня, на парламентських виборах команду Юлії Тимошенко підтримали б майже 13% громадян, які визначилися і прийшли б на дільниці.

У той час, коли довіра до партії Тимошенко зростає,  рейтинг владної партії «Слуга Народу» котиться донизу. Бо за них свої голоси готові віддати лише 11% українців.

В усій цій ситуації очевидним є той факт, що люди просто втомилися від некомпетентності, від відсутності чітких стратегій, змін, від постійних маніпуляцій, від постійного зростання тарифів та цін. Сьогодні чітко стоїть запит на професіоналізм у владі та впевненість у новому дні. І «Батьківщина» Юлії Тимошенко точно зможе це дати людям.

Василь БЕРЕГОВИЙ.